DOLAR: 4.71 TL
EURO: 5.53 TL

Ukash Fiyatları Neden Devamlı Değişmektedir?

7 Mayıs 2014 Ekleme Saati: 16:08
571 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Ukash Merkezi Ukash Merkezi

İnternette alışveriş ödemelerinde kullanılan en güvenli sistem ukash kart olmaktadır. Ukash kart satın alırken ukash merkezi firmalar ukash paketlerini euro cinsinden satışa sunmaktadır. Bunun nedeni ise ukash kart hizmetinin İngiltere merkezli oluşu olmaktadır. İngiltere merkezli Ukash kartların satışı euro üzerinden olurken ülkemizde bu sistem euronun günlük kurda yaşadıkları dalgalanmalardan elbette etkilenmektedir. Bu nedenledir ki ukash fiyatları devamlı olarak dalgalanmaktadır. Ukash fiyatları neden devamlı değişmektedir dendiğinde artık euro ‘nun ülkemizde günlük kurda devamlı olarak değer değiştirmesidir diyebiliriz. Euro ‘nun Türk parası karşısında değer kazandığında daha yüksek ücretten, Euro’nun Türk parası karşısında değer kaybettiğinde ise ukash fiyatlarında azalma görülmektedir. Ukash kart satın alırken euro dalgalanmalarını da takip ederek alırsanız aldığınız ukash kartı genele oranlar daha ucuz almış olacaksınız. Ucuz ukash olarak satışta olan birçok ukash kart da euro ‘nun değerine göre belirlenmektedir.

Ukash ile sağlanan ticaret güvenliği ukash kart kullanımında etkili bir şekilde artış sağlamaktadır. İnternet sitelerinde online alışverişlerin ardından ödeme noktasında kimi zaman sizden kart bilgilerinizin yanında kart şifreniz gibi özel bilgilerin istenmesi bilgi güvenliğinizi internette ihlal etmektedir. Bu gibi durumlarda her insan internetten yaptığı alışverişte herhangi bir dolandırıcılık ile karşılaşıp karşılaşmayacağı konusunda endişe yaşamaktadır. Bu tereddütler sonucunda ise internette güvenli alışverişi kullanmamız aklımızda şüphelerin oluşmaması için tek yolu oluşturmaktadır. Ukash kart gerçekte var olmayan sanal bir kart olmakla birlikte günümüzde internet kullanımı için birçok kredi kartından çok daha güvenli kullanıma sahip olmaktadır.

Güvenli alışverişisin adı alan ukash fiyatlarının devamlı olarak değişmesinin nedeninin euro cinsinden satışının olmasına bağlandığını biliyoruz. Ukash kart için paket seçimi yaparken 20 euro ‘luk bir ukash satın aldığımız da kur’a göre 60tl ya da 58 tl satın almış olabiliriz. Bunun belirleyicisi tamamen o gün euro ‘nun değeri ve almış olduğumuz ukash dır. Euronun değerin de çok dalgalanma olmadığı zamanlarda kimi ukash kart satış firmaları bu fiyatı sabitleyebilmektedir. Bu sabitlenmeler dövizin sakin olduğu dönemlerde ve kısa süreli olması nedeni ile genel bir sabitlemeden asla bahsedemeyiz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık