DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Yaşar Kemal Özay İlerlemeye Devam Ediyor

5 Mayıs 2014 Ekleme Saati: 23:02
4.778 kez görüntülendi

Yaşar Kemal Özay İlerlemeye Devam Ediyor

Konya Karapınar doğumlu olan Yaşar Kemal Özay sivil toplum kuruluşlarında ve platformlarda adından söz ettirmeye devam ediyor.

yaşar kemal özay 1000Yaşar Kemal Özay 2006 yılında Girne Amerikan Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğini bölümünü kazandı.2009 yılında Amerikada bulunan Özay,Teaching Young Learners in ELT adlı projesini bitirdi. New Jersey ve Losangeles gibi şehirlerde çeşitli konferanslara katılarak Simultaneous Translation Programme sertifikasını almaya hak kazanan Özay, Öğrenimi sırasında yapmış olduğu bazı çalışmalar sonucunda “Material Development and Research Project” ödülüne layık bulundu.

‘Hedefimiz,geleceği imar edebilecek gençliği yetiştirmek’

Uluslararası Vizyon Gençlik Platformu Denizli İl Başkanı olarak göreve atanan Yaşar Kemal Özay platform hakkında bilgi verdi. Özay :‘Dünyada 8 ülkede, Türkiye’deyse 40 aşkın il ve ilçede teşkilatlanan gençlik platformumuz yeni kurulan bir sivil toplum kuruluşudur. Genel Başkanlığını Rahim Türk beyin yapmış olduğu bu oluşum içinde bizlerde Denizli il başkanı olarak görev aldık. Türkiye nüfusunun 18 milyon 862 bin 319 kişisi,15-29 yaş arasındadır. Bugünün gençlerini oluşturan bu dinamik nüfus, salıncakta tavana bakarak büyüyen, bizlerden çok farklı bir görsel zekaya sahiptir ve sosyalleşmesi kaçınılmazdır. Bize düşen bu sosyalleşmeyi, muhafazakâr yapımıza uygun olarak dizayn etmektir. Kendini bir yapıya ait hissetmek isteyen gençlerin katılabileceği, arzu ettikleri faaliyetleri bulabilecekleri bu tür platformların sayısı kısıtlıdır. Apolitiz olarak adlandırdığımız, siyasete mesafeli gençlerin gidebileceği sivil toplum kuruluşları neredeyse yok denilecek kadar azdır. Hedefimiz, geleceği imar edebilecek gençliği yetiştirmektir. Donanımlı, öz değerlerine bağlı, örf ve adetlerini bilen, devletine, milletine saygılı özgüvenli yüksek bir gençlik yetiştirilmesine vesile ve sebep olmaktır’ dedi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. tarafsiz dedi ki:

  Yakisir kardesime

 2. Berkay Aynaoğlu dedi ki:

  Yaşar Kemal hocam seni canı gönülden tebrik ediyorum. Başarılar

 3. serk@n dedi ki:

  Devletine ve milletine saygılı bir gençlik yetiştirme ifadesini çok uzun zamandan beri duymamıştık.En önemlisi birbirimize karşı saygılı olmalıyız, Kendi menfaatlerimiz için başkasının hakkını gasp etmemeliyiz. Kendi ideolojilerimizi başkasına empoze etme düşüncesinden dolayı ülke 60’ları 80’leri 28 şubatları gördü.Neden birbirimize saygılı olamadığımızdan. Zaten bunu yaptıktan sonra devlete saygımızı göstermiş oluruz. Umarım başarıya ulaşırsınız.

 4. cahit aşıroğlu dedi ki:

  tebrikler

Yukarı Çık