DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Abiye Elbise

24 Haziran 2014 Ekleme Saati: 12:13
493 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Özellikle yaz mevsiminin sıcaklarını hissettirmeye başladığı günlerde daha da artışa geçen düğün ve davet organizasyonları, dolaplarınızda senenin modasına uygun bir abiye elbise olmadığını fark ettiriyor. Şık bir mekânda ya da kendinizi daha doğal ve rahat hissedebileceğiniz açık hava bir mekândaki düğünlerde ya da davetlerde, sizler de kendinizi bir şıklık yarışının içinde hissedecek, teninize ve vücut tipinize uygun bir abiye bulma arayışına gireceksiniz. Bir başkasının üzerinde beğendiğiniz, sadece modelinin hoşunuza gittiği bir elbiseyi almak, abiye seçiminde yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Çünkü herkesin vücut tipi farklıdır ve teninizin rengine, hatta saçınızın rengine bile uyum sağlayabilecek bir abiye seçmek hem elbisenin hem de sizin alıcılığınızı ve cazibenizi daha da ortaya çıkaracaktır. Bu sebeple abiye elbise seçerken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır ve bu kurallara uyarak hem daha rahat ve kolay bir tercih yapabilir, hem de çok daha şık ve zarif bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Abiye seçimi ve üzerinde taşıyabilmek, her zevkin sonucunda aynı görüntüye ulaştırmaz. Kendinize has bir tarzınız varsa bile, elbiseyle ilgili bir seçime başlamadan önce yapılması gereken ilk şey vücut tipinizi bulmaktır. Nasıl bir vücut tipine sahipseniz, alacağınız elbisenin kesimini de ona göre sınırlayabilirsiniz. Üst tarafınız geniş alt tarafınız darsa, üst bölgede daha üzerinize oturan ve alt bölgede ise daha salaş ve dökümlü kıyafetler vücudunuzu daha hoş gösterecektir. Ya da tam tersi bir görünüme sahipseniz, üst tarafta daha dökümlü ve katlı, alt tarafınızda da aynı dökümde bir elbise giyerek alt ve üst arasındaki farkı kapatabilir, böylece daha zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz. Abiye elbise seçiminde diğer adım ise, teninize uygun renk seçimidir. Açık tenlerde daha ön plana çıkacak renkler kadar daha mat ve pudra renkleri de seçerek hoş bir görünüme sahip olabilir, eğer koyu tenliyseniz daha zümrüt yeşili ya da saks mavisi gibi renklerle alıcılığınızı artırabilirsiniz.

Hazırlık aşamanız sadece elbiseyle de bitmeyeceği için, seçeceğiniz yan aksesuarlar ve saç-makyaj gibi seçimleriniz de abiye elbise ile aynı uyumu yakalamalıdır. Aksi takdirde tamamen karmaşık bir görüntü sergileyebilirsiniz. Ayrıca elbiseniz çok albenili ise aksesuarlarda daha sade seçimler yapmaya, eğer elbiseniz oldukça sade ise görüntüyü aksesuarlarla renklendirmeye de dikkat ederek bu uyumu tam anlamıyla ortaya çıkarabilir, gecenin göz alıcı isimlerinden olabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık