DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

BİRLİKTE EĞLENELİM ve ÖĞRENELİM

21 Haziran 2014 Ekleme Saati: 16:07
560 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Anaokulunda oyuncak mobilya ve benzeri ürünlerin çokluğu ve çeşitliliği önemlidir. Çocukların ilgi ve becerilerine göre kurulmuş olan mini club alanları bu alan içinde bulunan mini club malzemeleri çocuğa hem birlikte oynamayı eğlenmeyi hem de paylaşmayı öğretir.
Mini kulüp malzemeleri kullanılarak birbirinden farklı ve değişik alanlar yapılabilir. Böylece bu alanlarda çocukların eğlenerek zaman geçirmesi sağlanmış olur. Anaokullarında sağlık ve hijyen çok önemlidir. Bu nedenle mutlaka biri temiz diğeri kirli galoşların konulduğu birbirinden farklı şekil ve biçimlerden oluşan galoşluk bulunmalıdır. Bu sayede çocuğa temiz ve hijyenik olmanın önemi de gösterilmiş olur.
Çocukların tuvalet eğitiminin önemli olması kadar ellerini sabunla yıkama diş fırçalama alışkanlıkları edinmeleri bunları severek hoşlanarak yapmaları amacıyla çeşitli renk ve desenlerde WC Aynası kullanılabilir.
Gelişme çağındaki çocuklar için öğle uykusu ayrı bir önem taşımaktadır. Anaokulunda çocuklar yemekten sonra uykuya yatırılırlar. Bu amaçla değişik türleri bulunan kampet yatak kullanımı kolaylık sağlar. Ayrıca uykudan sonra belli bir yerde toplanabilir. Hem kullanım kolaylığı değişik kullanım amaçlarına uygun olması hem yer tutmaması önemli bir ayrıcalıktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık