DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

ÇEŞİTLİ ENGELLEME KORUNAKLARI

17 Haziran 2014 Ekleme Saati: 12:00
431 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Herhangi girilmesi yasak ya da tehlikeli olan yerlere koruma ve girişi engelleme amacıyla kurulan genellikle saç ya da zor zarar gören maddeden üretilen koruma araçlarına bariyer adı verilmektedir. Giriş ve çıkışları kontrol altında tutmak istenen alanlarda okullarda fabrikalarda kamu kurum ve kuruluşlarında tercih edilir. Birde kara ve demir yolunun aynı alanda kesiştiği hemzemin geçitlerde kullanılır. Tren ve kara aracının olası durumlarda karşılaşması için sinyaller yardımıyla çalışarak işlevini yerine getirir.
Birçok çeşidi olan bu araçların manuel mantar bariyer adı verilen türü gereksiz park ve diğer engellemelerde kullanılır. Ev ve iş yeri önlerinde yabancı araçların yer işgalini kısıtlamak için seçilen bu ürün anahtar ile çalışır. Kilitle açılan tabakası ayakla bastırılarak aşağı indirilerek araç rahatlıkla istenilen yere yerleştirilir. İşlem bittikten sonra tekrar mantar tabaka yukarı çıkarılarak eski hale getirilir.
Özellikle belediyeler tarafından park alanı olmayan yerlere araç park etmek isteyenleri engellemek için kullanılan sabit baba isimli tür ise tamamen paslanmaz malzemeden üretilmiştir. Şehrin park yasağı olan her alanına yerleştirilirler.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık