DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Düğün Fotoğrafçıları

24 Haziran 2014 Ekleme Saati: 12:15
560 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Evlilik tüm çiftler için en mutlu günlerden biri olmaktadır. Pek çok çift bu özel günün fotoğraflarla taçlanmasını ve ileride hatırlayabilecekleri güzel anılarının olmasını ister. Bu sebeple düğün fotoğrafçıları düğün planları yapılırken karar verilmesi gereken en önemli konulardan birini oluşturmaktadır.

Günümüzde düğün fotoğrafları daha modern teknik araçlar ve yöntemler ile çekilmektedir. Evlenecek çiftler için pek çok alternatif barındıran düğün paketleri bulunmaktadır. Çiftle alternatifler arasından istediklerini seçerek kendi düğün paketlerini oluşturabilecekleri gibi, var olan paketler arasından da seçim yapabilmektedir. Son zamanlarda en çok tercih edilen fotoğraf çekimlerinden biri de dış mekan çekimleri olmaktadır. Düğün fotoğrafçıları, çiftler için özel bir öneme sahip dış mekanlarda çekim yapabilmekte ve çiftlerin hayallerini gerçeğe dönüştürebilmektedir. Dış mekan çekimleri sınırlı alanlarda çekilen düğün fotoğraflarına göre daha eğlenceli ve yaratıcı olmaktadır. Bu aşamada düğün fotoğrafçıları çiftlerin diledikleri gibi kendini yansıtabilmelerine imkan sağlayacak şekilde çeşitli düzenlemeler yapmaktadır. Eray Hacıosmanoğlu düğün fotoğrafçılığında getidiği yeniliklerle çiftlerin tercih sebebi olmuştur. Bir çok farklı mekanda, her mekana uygun ışıklarla gerçekleştirdiği mükemmel çekimler, herkesin beğenisini kazanıyor.

Son zamanlarda sıkça tercih edilen diğer bir düğün fotoğrafı yöntemi ise düğün hikayesi fotoğraf çekimidir. Düğün hikayesi, hem gelinin hem damadın düğün günü sabahından düğün akşamına dek süren çekimlerinden oluşan bir fotoğraf paketi olmaktadır. Bu süreç içerisinde kuaförde, dışarıda, evde ve düğün salonunda gerçekleşen pek çok an fotoğraflanır ve bu fotoğraflar sırasına göre düzenlenerek çiftlere özel bir düğün hikayesi oluşturulur. Düğün fotoğrafçıları bu sürede gelinin ve damadının tüm heyecanlarını ve mutluluklarını kaydederek ölümsüzleştirir. Çiftlerin hazırlık süreçleri, salona girişleri, pasta kesimi ve ilk dansları gibi en kritik düğün anları, düğün hikayelerinin en önemli kısımlarını oluşturmaktadır. Çiftler bu fotoğrafların arasından en beğendiklerini seçerek kendi düğün hikayelerini de oluşturabilmektedir. Düğün fotoğrafları içerisinde en sık tercih edilen diğer bir seçenek ise düğün kataloglarıdır. Düğün katalogları hem dış mekanlarda hem de iç mekanlarda çekilen bir fotoğraf türüdür. Fotoğraf çekimi esnasında profesyonel düğün fotoğrafçıları çiftleri en uygun pozları yakalayabilmek adına yönlendirmektedir. Bu sebeple alanında tecrübeli fotoğrafçı ile anlaşmak düğün fotoğraflarının doğal ve etkileyici olabilmesi için oldukça önemlidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık