DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Düğün Mekânları

24 Haziran 2014 Ekleme Saati: 12:14
500 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Birbirini seven bir çiftin ömür boyu bir arada olmak isteğiyle adım atacakları yolun en başında gelir düğünler. Düğün yapmak, davet akşamı tam bir eğlenceye dönüşebilir ancak düğün olana kadar yapılması gereken uzun süreçli ve yorucu hazırlıklardır asıl önemli olan. Gelinlik, damatlık, davetiyeler, düğün konsepti, müzik, pasta, kuaför derken bütün bunları içinde barındıracak olan asıl önemli hazırlık aşaması düğün mekânları seçimidir. Bütün davetlilerin oraya gelecek olması, görünüş ve organizasyonun iyi sağlanmış olması ve bütün ayrıntıların bir arada toplanacağı, gece boyunca vakit geçirilecek yer olması, düğün mekânlarını hazırlık aşamasının en önemli parçası yapar.

Bir düğün mekânı seçileceği zaman önceden iyi bir hesaplama yapılması, o gün doğabilecek birçok problemi önlemiş olur. Mekânı her ne kadar zevkinize göre seçmek isteyecek olsanız da aynı zamanda bütçe durumu ve davetli sayısına da uygun olmak zorunda olması kararlarınızı etkileyebilir. Bu sebeple davetli sayınızı belirlemek, mekân seçiminden önce önemlidir. Daha sonra nerede ve nasıl bir düğün istediğinizi karar vermek de önemlidir. Örneğin, bir kır düğünü mü, salon düğünü mü, sahilde ama kapalı bir mekânda mı yoksa yeşillik içinde bir mekânda mı ya da otelde mi, karar vererek seçim sıranızın genelden özele küçülmesini sağlayabilirsiniz. ( http://modadugun.com/kategori/dugun-mekanlari )

Geçen senelerde daha çok kır düğünleri ya da açık havada yapılan düğünler tercih edilirken, bu sene çiftler daha çok otellerin salonlarında ya da havuz başında dünya evine girmeyi tercih ediyor. Otellerdeki düğün konsepti diğer mekânlardaki düğünlere göre biraz daha farklı. Buralardaki düğün mekânları daha şık ve daha kokteyl havasında seyrediyor. Davetliler daha şık ve daha zarif bir havaya bürünürken, bir kır düğünü yapmayı tercih ediyorsanız buralardaki hava daha sıcak ve daha samimi oluyor. Davetliler daha cıvıl cıvıl renkler tercih ediyor ve her şey mekân gibi doğal oluyor. Herhangi bir salonda düğün yapmak da mümkün. Bu salonlar kapasitelerine göre küçük ya da büyük olabiliyor. Sizler de davetli sayınıza göre seçim yapıyor ve ister salonun kendi tarzına göre, isterseniz her şeyi ayrı ayrı hazırlayarak, dilediğiniz düğünü yapmak için mekânınızı hazırlamış oluyorsunuz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık