DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

DÜNYANIN SAATİ

12 Haziran 2014 Ekleme Saati: 11:37
522 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Haberleşmenin oldukça kolaylaştığı günümüz dünyasında iş ilişkileri olsun ya da yurtdışında yaşayan bir yakın ile haberleşme amaçlı olsun zaman zaman dünyanın başka bir yerinde saat kaç bilmemiz gereken durumlar söz konusu olur. Bir yurtdışı seyahati için ya da sadece bilgi için olsa bile başka bir ülke ile kendi ülkemiz arasındaki saat farkı bilgisine ihtiyaç duyduğumuz zamanlarla karşı karşıya gelebiliriz.
İthalat ihracat ya da uluslararası düzeyde çeşitli ilişkileri bulunan firmaların sağlıklı iletişim kurmak açısından dünya saatleri konusunda bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Her ülkenin hangi saat diliminde bulunduğunu tahmin yoluyla belirleyemeyiz. Kesin bilgiye sahip olmak için internet üzerinde saat farkı hesaplama yapan siteleri kullanarak net bir bilgi edinebiliriz.
Sadece ticari açıdan değil sıradan bir yurtdışı seyahati için bile olsa gidilen ülkenin saat dilimini bilmemiz gerekmekte. Sürekli elimizin altında bulunan ve bu bilgiye kolaydan ulaşmamızı sağlayan sitelerden bu bilgiye rahatlıkla ulaşabiliriz. Ayrıca bu sitelerde yer alan gerisayım uygulamalarını kullanarak önem ifade eden bir vakti kaçırmanın önüne geçebiliriz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık