DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Eğitimde Başarı Nasıl Kazanılır?

3 Haziran 2014 Ekleme Saati: 22:25
1.781 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Eğitim hayatında başarılı olmak için kişi ne yapması gerektiğini kendi zihninde belirlemiş olmalıdır. Başarılı olmak istediği konuda detaylıca bilgi edinmeli ve uğraş vermelidir. Diğer bir önemli nokta ise disiplindir. Başarılı olmanın vazgeçilmez bir kuralı disiplinli olmaktır. Başarılı olmak için girişimci olmalı ve insanlarla iyi, etkili iletişim kurulmalıdır. Prensipleri olan bireyler daima açık, anlaşılır, insanların zihninde iyi yer eden bireylerdir. Başarılı insanların söylediği her söz mantığa dayalıdır
Bilinen tüm başarı hikâyelerinin başrolünde disiplinli, azimli ve istikrarlı bireyler vardır. Eğitim alacak kişi başarıyı yakalamak istiyorsa kendini her aşamada motive etmelidir. İsabetli, hızlı ve mantıklı kararlar bireyi daima başarıya götürür. Birey yaptıklarını sorgulamalı ve buna yönelik olarak hedefine doğru ilerlemeli. Başarılı olmak için hedefe giden yolda ikinci bir plan bir nevi yedek bir plan her zaman kişinin garantide olmasını sağlar ve aynı zamanda başarıyı getirir. Yapılacak olan iş hiçbir zaman basit görülmemelidir. Bu başarının önüne büyük engeldir. Başarıya ulaşmak için iş asla küçümsenmemeli ve her ayrıntısı önemsenmeli ve sağlam adımlarla ilerlenmelidir.
Birey her ne sebeple olursa olsun kendi görüşlerinden ve değer yargılarından vazgeçmemelidir. Başarılı olmanın diğer bir basit kuralıysa elbette düzenli bir hayat! Kişi kendini iyi hisseder ve ailesiyle sevdikleriyle olursa atacağı her adımda daha güçlü olacaktır ve daha verimli sonuçlar alacaktır. Risk almak da bireyi başarıya götüren sağlam aşamalardan birisidir. Risk almadan başarı elde etmek de beklenemez. Unutulmamalıdır ki insanlar daima yapmadıkları şeyler adına pişmanlık duyarlar, yaptıkları adına değil! Kişi kendi fikirlerinin aydınlattığı yolda yürümeli, sağlam adımlar atmalıdır. Başarı ancak böyle sağlanabilir. Bir parça da hırs gerekli denilebilir. Hırs hedefe giden yolda bireye daima güç verir ve bireyin yılmamasını sağlar. Başarının temel kuralları özetle bunlardır diyebiliriz.

Son bir husus olarak eğitimi uzman kuruluşlardan almak gerektiğini de belirtelim. Bu bağlamda MEB AKADEMİ düzenlediği meb sertifika programları ile kariyerinizde yeni bir sayfa açmanızı sağlayacaktır. Eğitimlere buradan ulaşarak inceleyebilirsiniz.

Meb Akademi: http://www.mebakademi.com/egitimler.html

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Mehmet YILMAZ dedi ki:

    İyi bir eğitimci olmak gerçekten de kolay değil. Güzel bir yazı. İncelemeye değer.

Yukarı Çık