DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Yeni Trend Gelinlik Modelleri

24 Haziran 2014 Ekleme Saati: 12:19
1.336 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Hayatlarını birleştirmek isteyen birbirleri ile yeni bir hayata başlamak adına evet dedikleri o özel günde her şeyin kusursuz olmasını istemektedir. Özellikle gelin adayları giyecekleri gelinliğin her anlamda kusursuz olmasını istemektedir. Bundan dolayı düğün tarihine karar verildiğinde düğünden aylar önce gelinlik araştırması yapılır. Bazı gelin adayları gelinlikleri diktirmeyi tercih ederken, bazıları ise hazır gelinlikleri almayı tercih etmektedir.

Piyasa da birçok marka gelinlik ve farklı tasarımlara sahip olan gelinlik modelleri bulunmaktadır. Farklı modellere sahip olan gelinlikler, beden, renk ve fiyat kıstaslarına oranla değişim göstermektedir. Her vücut tipine uygun olan modelde gelinlik bulunmaktadır. Son zamanlarda genç kızlar tarafından en fazla tercih edilen gelinlik modelleri dantel detayına sahip olan modeller olmaktadır. Dantel bir gelinliğin daha zarif ve daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Özellikle sonbahar mevsimi adın uzun kol detayına sahip olan dantel gelinlikler en doğru tercih olmaktadır. Genç kızlar daha önceleri tercihlerini kar beyazı renklere sahip olan gelinliklerden yaparken son zamanlarda daha çok tercih edilen gelinlik renkleri kırık beyaz, krem ve şampanya tonlarında olan renkler olmaktadır. Özellikle kış mevsimlerinde kırık beyaz ve krem renklerinde olan gelinlikler daha fazla tercih edilmektedir. Gelinlik denilince akla ilk olarak kabarık modeller gelmektedir.

Bele oturan ve belden aşağıya oldukça kabarık olan modeller prenses modeller olarak adlandırılmaktadır. Prenses modellerde sahip olan gelinliklerden hoşlanmayan gelin adayları adına tasarımcılar daha sade tasarımlara sahip olan balık modelleri tasarlamaktadır. Balık modeller vücuduna güvenen gelin adayları tarafından tercih edilmelidir. Balık modellerde daha çok kullanılan tasarımlara örnek olarak straplez modeller veya dantel işlemesine sahip olan modeller verilebilmektedir. Gelin seçiminin daha sonra pişman olunmaması adına çok dikkatli yapılması gerekmektedir. Bundan dolayı gelin adayları çok iyi araştırma yaptıktan sonra kendilerine en uygun olan modeli seçmelidir.

Gelinlik seçimi yapılırken öncelikle tasarımına ve gelinlikte kullanılan kumaşın kalitesine dikkat edilmelidir. Gelinlik modelleri kabarık, sade, taşlı, saten, payetli, yoğun tül detaylı, incili ve sim detaylı olabilme ve kişilere özel olarak tasarlanabilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık