DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

YEREL ÜRÜNLERİMİZİ DESTEKLEYELİM

1 Haziran 2014 Ekleme Saati: 02:07
2.286 kez görüntülendi

YEREL ÜRÜNLERİMİZİ DESTEKLEYELİM

mehmet okuyucu yeniBir toplumun ilerlemesi için önce kendi kendine sahip çıkıp, kendi değerlerini koruması lazım. İlçemiz her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Yeni yeni alanlarda işyerleri, yeni yeni fabrikalar yapılıyor. Çok değil 10 yıl öncesine gittiğimizde insanlarımızın çalışacağı fabrika tarzı yer görmek hayaldi. Şimdi ise ilçemizde üretim yapan firmalar, ilçemizde iş istihdamı oluşturmuştur. Bunlara en güzel örneklerden birisi MEKE SÜT. Hammaddesini ilçemizden alarak ilçemizde hayvancılık ile geçimini sağlayan kardeşlerimizin sütlerini alarak, yine ilçemize ve Türkiye’ye süt ürünleri olarak hizmet vermektedirler. Hem ilçemizin adını, hem de ürünlerini tanıtan bu firmalara bizler ne kadar sahip çıkıyoruz, düşünmek lazım. Kaliteli ve sağlıklı üretilen bu ürünlerimizi, bir Karapınar’lı olarak hepimizin desteklemesi gerekmiyor mu? Lokantalarda, iş yerlerinde, ilçemiz ürünlerinin bulunması ve vatandaşımızın da ürünlerimizi tanımasına yardımcı olunması gerekmiyor mu? Ben âcizane bir lokantada ekmek yediğimde Karapınar’da üretilen ürünlerin var olup olmadığına dikkat ederim. Israrla isterim. Meke Süt ürünlerinin ayranını, yoğurdunu tattım. Allah için çok beğendim. Kimse kimseye zorla ürün satamaz. Alın tadın ve beğenmezseniz almayın. Ama ilçemize hizmet vererek ilçemizin gelişmesinde ön çeken bu firmalarımıza sahip çıkıp destek vermemiz bence milliyetçiliğimizin gereğidir.

Konya’da hizmet veren TORKU ürünleri de desteklenerek tüketilmesi gerekmez mi? Bu güne kadar marka olmuş ürünlere para vereceğimize aynı kalitede hizmet veren memleketimiz ürünlerine destek vermemiz bence milli duygularımızın gereğidir. Geçenlerde Çıtır Kuruyemişte TORKU ürünlerinden bisküvi, çikolata ve benzeri ürünlerden aldım ve tattım. İnanın Ülker ürünlerinden çok da farklı değil. Madem o kadar kaliteli ürünlerimiz var neden ısrarla başka markalara rağbet göstereceğiz ki?

Bu yazımı reklam olarak algılamayın lütfen. Gerçekten olması gereken bu diye düşündüğüm için paylaştım.

 

Milli Eğitim de kadro eksiklerinin bu yıl ciddi oranda tamamlanmasını umut ediyoruz. Çünkü mevcut ilçe başkanı, Belediye başkanı ve meclis üyeleri ile yaptığımız görüşmelerde bu konuya hassas yaklaşacaklarını söylediler. Eğer ki eğitim görevlisi açığımız aynı devam ederse, bilin ki, onlar elinden geleni yapmıştır ama ellerinden bir şey gelmemiştir. Yukarda ağırlıkları yoktur. Ama inanıyorum ki, Karapınar Teşkilatı bu konuda ağırlığını hissettirecektir. Artık Karapınar öğrencileri de uzman öğretmenler elinde eğitim görecektir. İlçemizde şu an yaklaşık 4/1 oranında öğretmen açığının olduğu bilinen bir gerçektir.

Haziran ayında isteğe bağlı atamalarda, dışarda eğitmenlik yapan kardeşlerimizin Karapınar’a atama talep etmelerini bekleriz. Tabi bizim liderlerimizin de bu konuda gerekli ağırlığı göstererek, kadro açılmasını yapmaları gerekir.

Temmuz da eş durumu gibi özür belirterek yapılan atamalarda da bir kısım açığımızı tamamlarsak, Ağustos ayında yapılacak olan ilk atamalarda eğitime merhaba diyen branş öğretmenlerinden kalanını tamamlayarak çocuklarımızın daha seviyeli bir eğitime kavuşmasına yardımcı olmak lazım.

Ayrıca, Karapınar’da öğretmenlik yapıp çevre il ve ilçelere gidip gelen öğretmenlerinde ilçemizde ikamet etmesi, daha verimli eğitim yapmasına yardımcı olacaktır. Bir eğitimci ve bir sağlıkçının her gün kilometrelerce yol gitmesi performansını düşürecektir ve buna bağlı olarak da kendisinden hizmet bekleyenlere vereceği hizmet kalitesi düşecektir. Ayrıca ilçe ekonomisini de göz ardı etmemek gerekir. İlçemiz esnafının da ücret ve çeşit konusunda çevre ile ve ilçelere oranla daha tatminkâr çalışmasını tavsiye ederiz âcizane.

Elinde yetki olan idarecilerimizin konuya hassas yaklaşacaklarını umut ediyorum.

 

Dayanacak Duvar Lazım

Şu yalan dünyada gerçek dost kalmadı

İnsana dayanacak duvar lazım

Gönül aradı aradı ama bulamadı

İnsana dayanacak duvar lazım

 

Herkes yalancı herkes riyakâr oldu

Sahtekârlığın adı değişti kâr oldu

Hayat bir kumar, para zar oldu

İnsana dayanacak duvar lazım

 

Gözler yalan söyler gönül aldanır

Yaşlılar genç kalmak için allanır

İnsanoğlu dostu olmazsa sallanır

İnsana dayanacak duvar lazım

 

Gece de gündüzde çekinmeden arayacağın

Başın dara düşünce yanında bulacağın

Yaslanıp da göğsüne ağlayacağın

İnsana dayanacak duvar lazım

 

Gözüne bakınca huzur bulacağın

Yanında kendini emin sayacağın

Hiç bıkmadan ömür boyu bakacağın

İnsana dayanacak duvar lazım

 

Git desende gitmeyip senle kalacak

Zor günlerinde sana destek olacak

Sen ağlarken seninle ağlayacak

İnsana dayanacak duvar lazım

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Kubilay dedi ki:

    Sn. Okuyucu; İlçemizde görev yapan lakin çevre il/ilçelerde ikamet eden memurları yazmışsınız. Çok güzel bir tespit ve yorum ancak Ereğli’de (Örneğin) Belediye’nin yanında, cadde üstünde, 3+1, merkezi ısıtmalı bir binada 350,00-TL kirada oturan birisi burada 500-600 (Hatta bazı aymazlar var ki 650-TL) lira kirada oturur mu? Biraz empati yaparsanız belki hak verirsiniz. Saygılarımla.

Yukarı Çık