DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

MEDAŞ-I Dağıtalım mı Yani ?

1 Temmuz 2014 Ekleme Saati: 19:49
3.585 kez görüntülendi

MEDAŞ-I Dağıtalım mı Yani ?

Bizde MEDAŞ’ı Dağıtalım mı?

Karapınar çiftçisinin ardı arkası kesilmeyen şikayetlerine, MEDAŞ yetkilileri cevap verdi. Yıllardır Türkiye’nin tahıl ambarı olan Konya’nın tarım merkezi haline gelen Karapınar ilçesinde çiftçiler, elektrik kesintilerinden ve elektrik akımı dalgalanmasından dolayı mağdur olduklarını söylediler. Karapınar MEDAŞ İşletme Mühendisliği tarafından çiftçilere cevap vermek ve sorunlarını dinlemek üzere Karapınar Kültür Merkezinde toplantı düzenlendi. Toplantıya, MEDAŞ Sistem İşletme Başmühendisi Süleyman Kırışıkoğlu, MEDAŞ Bakım Müdürü Turgay Harmancıoğlu, MEDAŞ Yatırım ve Proje Tesis İşleri Müdürü Ertuğrul Çişneli, MEDAŞ Karapınar İletme Müdürü Mustafa Sağlam konuşmacı olarak katılırken, Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan, Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozaklı ve çiftçiler katıldılar.

Zaman zaman gerginliklerin yaşandığı toplantıda çiftçiler, Doğu Anadoluya gücünüz yetmiyor bizleri mağdur ediyorsunuz. Borcumuz yok harcımız yok. Neden düzenli hizmet alamıyoruz. Bizleri neden önemsemiyorsunuz? İlla bizde gelip MEDAŞ işletmesini mi dağıtalım? Bumudur hizmet almanın yolu. Medeni olarak şikayet ve dileklerimizi belirtiyoruz ama muhatap bile bulamıyoruz. Eğer böyle devam ederse, bizde hizmet almak için değişik yollara başvurmaktan çekinmeyiz” dediler.

Ziraat Odası Başkanı Hikmet Bozaklı ise, “Toplantıya biz 14:30 da geldik siz ev sahibi olarak 15:00 de geldiniz. Bizi ne kadar ciddiye aldığınız buradan belli. Burada toplanan çiftçi mağduriyeti noktasında sizlere ulaşamayınca bizlere nefretini kusuyor. Bu insanların çoğu MEDAŞ tarafından çeşitli zararlara uğratılmış insanlardır. Gözleri çakmak çakmak, bu insanlarda gerekirse kavga ederek MEDAŞ iletme Mühendisliğinizi başınıza yıkabilir. Sorunlarımızı giderip daha kötü olayların olmaması için çözüm noktasında acele etmenizi tavsiye ederim” dedi.

MEDAŞ yetkilileri ise 2015 Ocak ayınca çalışmalara başlanacağını ve ilk üç ayda sorunların tamamen giderileceği sözünü verdiler.

CHP Karapınar eski İlçe Teşkilat başkanı Abdullah Sezer ise “EMMİOĞLU KÖK GÜNEY ÇIKIŞI – EMMİOĞLU KÖK DOĞU ÇIKIŞI – EMİRHAÇ KÖK ÇIKIŞLARI VE KAYALI YAYLA SULAMA HATBAŞI diyerek adlandırılan trafolardan enerji kullanıcıları olarak 2014 yılı bahar sezonunda hiç bir suretle düzenli enerji alarak tarımsal sulamalarımızı yapamadık.

Böyle bir düzensiz enerji nedeni ile büyük bir olasılıkla geçen yıla oranla ürün rekoltemizde görünen gözlemlerimize göre en az % 30 luk bir ürün rekoltesinin düşük olacağı Ziraat Mühendisleri tarafından söylenilmektedir.

Enerjinin düzensizliğini gidermek amacı ile Karatay İlçesinden enerji desteği alındığı söylenilmesinden sonra da enerjide ani düşme ve yükselmeler mevcut oldu. Haziran ayı son haftasından itibaren de belli periyotlar ölçüsünde 48 saat de 12 saat enerji kesileceği söylendi ve TEMMUZ 2014 Kesinti Tablosu ilan edildi.

Bizim şimdi Medaş yetkililerinden isteğimiz;

1-) 48 saat süresinde kesintinin 12 saat olarak sabit olmasını,

2-) 48 saat süresinde 36 saat enerjimizin tam olarak ve kesintisiz olmasını ve sabit voltajda olmasını,

3-) Enerji yetersizliği nedeni ile akıllı saat uygulama tarifelerinden vazgeçmek zorunda kaldık. Bizim bu mağduriyetimizin zaruret kabul edilmesi düşüncesi ile Enerji faturalarımızda belli bir oranda % 40-50 indirim yapılmasını,

4-) 2015 Yatırım programına alınacağı söylenen bu 1. etap 15 km lik hattın mart 2014 döneminde yani ekimler başlamadan bitirilmesini talep ediyoruz” dedi

 

 

(Videoasu Yükleniyor)

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Vedat ÇINAR dedi ki:

    Bir Sivil Toplum Örgütünün yöneticisi olarak Karapınar çiftçisinin hakkını sonuna kadar savunan ve savunacağına inandığım Ziraat Odası Başkanımız Sayın Hikmet BOZAKLI yı gönülden tebrik ediyorum.Yıllarca dürüst vatandaş olan Karapınar halkının alın terini Diyarbakır da yol kesen eşkıyaya yedirtmemek adına yapılan her türlü eylem ve konuşma meşrudur.Kutlarım başkanım.

Yukarı Çık