DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

Nişanlık Seçerken Dikkatli Olun

23 Temmuz 2014 Ekleme Saati: 17:03
634 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Kadınların en özel anlarına giden yolda son durak olan nişan, her kadın için çok ayrı bir öneme sahiptir. Evlilik öncesi son prova diyebileceğimiz bir aşama olduğu için nişanın insan hayatında ayrı bir önemi vardır. Bu yüzden de nişanda giyilecek olan nişanlık modeli iyi seçilmeye çalışılır. Bu tür özel günlerde kendisine en çok yakışan ve en iyi abiye elbise modelleri seçildiği için nişana katılan kadınlarda çok şık olmaktadır. Bu yüzden nişanlık modelinin bunların arasından sıyrılabilecek kadar özel olması gerekir. Böyle bir günde gelin adayının sönük kalması hiç doğru olmayacaktır. Bu yüzden nişanlık modeli çok dikkatli ve özenilerek seçilmelidir ki gelin adayı sönük kalmasın.

Nişanlık modelleri, abiye elbise modelleri açısından çok daha gösterişli ve şıkır şıkır ürünlerdir. Bu nişanlıkların kendilerini gösterebilmeleri için abiye elbiselere göre çok daha heybetli ve gösterişli olmaları gerekir. Ancak bu sayede nişanlık içerisindeki gelin adayı nişan sırasında kendini belli edebilir. Nişanlık modellerinin bu şekilde tasarlanmasından dolayı çok daha fazla kumaş harcanmaktadır ve bunun bir sonucu olarak da nişanlık fiyatları doğal artmaktadır. Nişanlık fiyatları yükseldikçe, nişanlık imalatında kullanılan kumaşta artmaktadır. Bu yüzden bu nişanlık modelleri çok ağır olmakla birlikte taşıması da zor olmaktadır. Bu yüzden gün boyu üzerinizde olacak olan bu kıyafetin seçimini yaparken bunu da göz önüne almanız yararınıza olacaktır.

Son dönemde gelin adayları arasında nişan için nişanlık yerine abiye elbise modellerini tercih edenlerin sayısı da giderek artmaktadır. Nişanlık gibi gösterişli kıyafetler yerine daha sadece abiye elbise modelleri tercih ederek, bu özel günlerini geçiriyorlar. Bunun en önemli nedenlerinden birisi giderek artan nişanlık fiyatları olsa da pek çok yan sebepte çıkacaktır. Nişanlar, düğünler kadar masraflı davetler olmasa da kendi içlerinde çok büyük bir masrafı vardır. Bu yüzden gelin adayları tasarruf yapmaya öncelikle nişanlık modellerinden başlıyorlar ve nişanlık yerine abiye elbise modellerini seçerek neredeyse o geceki kıyafetlerinden yarı yarıya tasarruf ediyorlar.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık