DOLAR: 4.71 TL
EURO: 5.53 TL

OYUNDA YENİ TERCİH FRİV OYUNLARI

17 Temmuz 2014 Ekleme Saati: 21:04
671 kez görüntülendi

OYUNDA YENİ TERCİH FRİV OYUNLARI

Çocuk eğitimin dersler haricinde önemli bir unsuru oyunlardır. Oyunlar çocukların becerilerinin gelişmesine yardımcı olduğu gibi oyun türüne göre strateji geliştirme yeteneklerinin ilerlemesine de katkıda bulunurlar.

Ev dışında sokaklarda oyun oynanabilmekte fakat bunun çeşitli sıkıntılı durumlar ortaya çıkarabildiği göz önünde bulunmalıdır. Taklit ve özenti kavramları çocuk hayatında sıklıkla yaptıkları bir durumdur ve maalesef bu durumlar çocukluğunuzda istemediğiniz yönde davranışlar görmenizi sebep olabilmektedir. Haliyle gözetim tutamadığınız sürelerde çocuklarınız için hem sizin aklınızın kalmayacağı hem de onlara yarar sağlayacak aktiviteler bulabilirsiniz.

Son dönemlerde çocuklar hatta zaman zaman yetişkinler arasında bile yaygınlaşan friv oyunlar çocuklarınızın oyun arayışları çözümünde sizlere yardım edebilir. Bu oyunlarla çocuklarınızın sorun çözme kabiliyeti gelişebilir ve bu oyunlar konsantrasyon sağlama yönünden çocuklarınıza faydalı olabilmektedir.

Genel olarak dikkat ve strateji gerektiren friv oyunları keyifli ve faydalı bir zaman geçirme aracı olabilir. Becerilerin gelişmesine katkı sağlayan bu oyunlar boş vakitlerinde oyun talep eden çocuklar için iyi bir çözüm yolu olarak tercih edilebilmektedir.

Çocukların renkli dünyaları ile birebir örtüşen oyunlar biri balon patlatma oyunlarıdır. Nişan alma ve atış yapma esasına dayanan bu oyunlar giderek zorlaşan seviyeler ile her geçilen adımda daha iyi birer strateji geliştirilmesini gerektirmektedir. Bu özelliklerinden dolayı hem faydalı hem de sadece çocuklar değil yetişkinler arasında da giderek yaygınlaşan bir oyun türüdür.

Balon patlatma oyunlarında bazen uzak atış mesafeleri yapılır bazen balonlar bir engel arkasındadır. Bazı durumlarda yerçekimi olan bir ortam bulunmakta ve atışlarınızı yaparken bu durumu da göz önünde bulundurmak gereklidir. En basit anlatımda bile ne kadar farklı unsurların dikkate alındığını görebilirsiniz. Haliyle bu şekilde plan yapmayı engellere karşı çözüm üretmeyi gerektirmesi nedeniyle keyifli ve faydalı oyunlardan biridir.

Friv oyunları internet üzerinden oynandığı için ekstradan başka konsollar ve aparatlara gerek duyulmamaktadır. Ayrıca bilgisayar oyunlarının orjinal basımlarına sahip olmak için yüksek meblağlar ödemeniz gerekmektedir.

Boş zaman değerlendirmek için internet üzerinden oyunlar tercih etmek ekonomik açıdan da sizlere fayda sağlayacaktır. Oynanacak oyunları çocuklarınız yerine siz de seçebilir böylelikle çocuğunuz için yararlı olabileceğini düşündüğünüz oyunları oynamalarını sağlayarak oyun süreçlerini de gözetim altında tutabilirsiniz.

Şiddet unsuru oyunlarda fazlasıyla kullanılmakta ve büyük bir pazar haline gelen oyun sektöründe devamlılık yaratarak karşımıza bağlayıcılık özelliği bulunan bir durum ortaya koymaktadır. Maksat sizleri oyunların takipçisi haline getirterek bu uğurda harcamalar yapmanızdır. İnternet üzerinde oynayacağınız oyunlar ise daha kolay ulaşılabilir durumdadır.

 

Oynanabilecek diğer friv oyunlarından bahsetmek gerekirse yaş grupları göz önünde bulundurularak pek çok farklı oyun seçeneği olduğundan bahsetmek gerekir. Giydirme oyunları yemek yapma oyunları renklendirme oyunları gibi basit altyapılı oyunların yanı sıra atış oyunları yarış oyunları park etme oyunları gibi dikkat ve beceri gerektiren oyunlar da bulunmaktadır. Pek çok seçenek arasından çocuğunuz için hatta belki kendiniz için bile güzel keyifli zaman geçirmelik bir oyun bulabilirsiniz.

Dış dünyanın giderek sıkıntılı ve zararlı hale geldiği günümüzde pek çok tehlikeyi göze alarak çocuklarımızın arkadaşları ile ev dışında oynamasına müsaade ederiz. Ancak her zaman aklımızda kalırlar. Arkadaşları ile oyun oynama süreci gerekli olabilir ancak kontrol altında tutulmaları gereklidir.

Sürekli dışarıda oynayamayacakları için de çocuklarınız için evde yapabilecekleri aktiviteler de bulmanız gerekmektedir. Friv oyunları hem yetenek geliştirici hem de zararsız oyunlar olduğundan çocuklarınız için uygun aktiviteler yerine geçebilirler. Sizlerde oyunları esnasında çocuklarınızın yanında olarak hem onların gelişime tanık olabilir hem de onlarla beraber oynayarak birlikte güzel zaman geçirebilirsiniz.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık