DOLAR: 4.71 TL
EURO: 5.53 TL

Riskini seç, ürünün hazır!..

19 Temmuz 2014 Ekleme Saati: 00:01
982 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Her tutar ve risk grubundaki tasarrufları yönetmek için yola çıkan Yapı Kredi’nin, klasik, biriktiren ve fonlu mevduat gibi farklı ürünleri bulunuyor.

İştiraki Yapı Kredi Portföy kanalıyla müşterilerine 38 yatırım fonu ve 19 bireysel emeklilik fonu da sunan banka, minik müşterileri içinse “İlk Param” hesabını hayata geçirdi…

YAPI Kredi, her risk grubuna ve her miktardaki tasarrufa özel ürünler sunarak sektörde farklılık yaratıyor. Klasik mevduat ürününün yanı sıra fonlu mevduat, biriktiren mevduat gibi alternatif mevduat ürünleri bulunan bankanın bunun dışında yine farklı risk gruplarını hedefleyen yatırım fonu ve bireysel emeklilik fonu da var.

birikim

Bankanın iştiraklerinden Yapı Kredi Portföy ise, 38 yatırım fonu ve 19 adet bireysel emeklilik fonu yönetiyor. Bu çerçevede kurum risk algısı yüksek ve ağırlıklı hisse senedi piyasalarına yatırım yapmayı tercih eden yatırımcılar için A tipi fonları, daha az risk alabilen ve tasarruflarım ağırlıklı olarak tahvil-bono piyasalarında değerlendirmek isteyen yatırımcılara sabit getirili fonları öneriyor. Yapı Kredi Portföy, risk almak ancak anaparasını kaybetmek istemeyenlere ise anapara garantili fonları sunuyor.

YURTDIŞINA KOLAY YATIRIM

Bu klasik fonların yanı sıra Yapı Kredi Portföy alternatif piyasalara ulaşmak isteyenler için farklı alternatifler de sunabiliyor. Örneğin yurtdışı piyasalara kolaylıkla erişim imkanı sunan Fon Sepeti fonları ve dünyadaki teknoloji şirketlerinin hisselerine yatırım yapma imkanı sunan A Tipi Global Teknoloji Fonu bunlardan bazıları. Bunun dışında kurum farklı risk gruplarından yatırım fonlarım içinde barındıran Akıllı Fon Sepetleri ve Kartopu ürünleri sayesinde riski dağıtarak getiri elde etmek isteyen yatırımcılara da alternatifler sunuyor.

Tasarruflarının bir kısmını mevduatta, bir kısmını yatırım fonlarında değerlendirmek isteyenler içinse mevduata ek faiz oranı avantajı sunan Fonlu Mevduat öneriliyor.

Yapı Kredi’nin bunun dışında küçük tasarruf sahiplerini hedeflediği çok sayıda ürün ve hizmeti de var. Bunlardan son yıllarda en ilgi çekeni banka tarafından ihraç edilen tahvil ve bonolar. Yapı Kredi bu kapsamda 2014 yılında farklı faiz oranları ve vadelerde 3.2 milyar TL ihraç gerçekleştirdi.

ÇOCUKLARA ÖZEL “İLK PARAM”

Bankanın bir diğer farklı uygulaması ise çocuklara yönelik. Çocuklara küçük yaşlarda tasarruf alışkanlığım aşılamayı hedefleyen Yapı Kredi, uzun vadeli birikim imkanı veren ‘İlk Param’ı hayata geçirdi. Bu hesap sayesinde ebeveynler çocukları adma eğitim, evlilik, iş kurma süreçlerini göz önüne alarak önceden tasarruf yapmaya başlayabiliyor.

İlk Param hesabı için yapıl-ması gereken ise Yapı Kredi kredi kartınızdan veya vadesiz hesabınızdan alınması kaydıyla kendinizin belirleyeceği miktarda ve sıklıkta düzenli fon alım talimatı vermek. Bu sayede her ay belli bir tutardaki para çocuğunuzun İlk Param birikim hesabına otomatik olarak aktarılıyor. Ayrıca dileyen Yapı Kredi müşterileri, sevdiklerinin çocukları ve akrabaları (kuzen, yeğen vb) için ‘İlk Param Hediye Çeki’ düzenletebiliyor veya Yapı Kredi kredi kartlarını ya da vadesiz hesaplarını kullanarak düzenli fon alım talimatı verebiliyor.

İlk Param ile birikimlerin değerlendirildiği A Tipi Karma Fon hisse senedi ve sabit getirili menkul kıymetlere yatırım yapıyor.

10.8 milyar TL yönetiyor

Yapı Kredi Portföy, müşterilerine yatırım fonları ve bireysel emeklilik fonları yönetimiyle birlikte yine bireysel ve kurumsal müşterileri için dizayn edilmiş özel portföy yönetimi ürünleri, portföy danışmanlığı ve özel fon kuruluş ve yönetimi hizmetleri de sunuyor.

Mayıs 2014 itibariyle Yapı Kredi Portföy’ün yönettiği yatırım fonlarının büyüklüğü yüzde 17.4’lük pazar payı ile 5.4 milyar TL’ye ulaştı. Yine Mayıs £014 itibariyle Yapı Kredi Portföy’ün yönettiği toplam büyüklük ise 10.8 milyar TL seviyesinde.

---
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık