DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

SAĞLIKLI EVCİL HAYVANLAR İÇİN UYGUN MAMA SEÇİMİ

15 Temmuz 2014 Ekleme Saati: 15:35
484 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Evcil hayvanlarımız için tercih edebileceğimiz pek çok marka mama bulunmaktadır. Mama tüketimi çok fazla olan kedi ve köpeklerimiz için sağlıklı olduğundan emin olduğumuz markalar seçmek evcil hayvan bakımının bize getirdiği sorumluluklardan biridir.
Kalitesinden emin olduğumuz Royal Canin Kedi Maması kedilerimizin sağlıklı vücut fonksiyonların sahip olması ve tüy dökme problemlerinin yüksek ölçüde önüne geçmesinden dolayı faydalıdır. Köpeklerimiz için de Royal Canin Köpek Maması tercih edebileceğimiz mamalardan biridir. Veterinerlerden tarafından da onaylanan başka markalar da bulunmaktadır. Proplan Kedi Maması kedi sahipleri tarafından güvenle kullanılan mamalardan biridir. Pet shoplarda rahatlıkla bulabildiğimiz bir başka kaliteli marka Hills Kedi Maması olarak seçenekler arasındadır.
Hayvanlarımızın yaşına ırkına ve ne kadar egzersiz yaptıklarına göre de mama cinsi seçimine özen göstermemiz gerekmektedir. Bazı ırklarda böbrek rahatsızlıkları sıklıkla görülmektedir. Bunun için özel mamalar tercih etmek kedinizin uzun ve sağlıklı bir hayat yasamasına olanak sağlayacaktır. Kısırlaştırılmış kediler için kısırlaştırılmış kedi maması kullanımı ile kısırlaştırma sonrası kilo almaya elverişli olmalarına karşın kedilerimizin daha formda kalmasını sağlayabiliriz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık