DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Su Kaçağı Tespitinde Teknoloji Çözümleri

12 Temmuz 2014 Ekleme Saati: 14:31
532 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Günümüz modern teknolojisinin günlük yaşantı içerisinde oldukça etkin rol aldığı bugünlerde artık insanların ihtiyaçlarına yönelik olarak sunulan hizmet alanlarında da teknoloji oldukça etkin bir şekilde kullanılıyor. Özellikle de günümüz modern dünyasının en büyük sorunlarından birisi olan ve oluştuğunda büyük sorunlar yaşatmakta olan su kaçağısorunlarına ilişkin artık modern teknolojiden yardım alınıyor.

 

Su Kaçağı Tespitinde Duvar Kırmak Yok

 

Yüksek katlı binaların duvarları içerisinde yer alan su tesisatlarında ortaya çıkabilen su kaçaklarının tamir edilebilmesi için öncelikli olarak su kaçağının yaşandığı esas ana kaynağının doğru nokta ile tespit edilebilmesi gerekiyor. Bunun içinde eski sistemlerde su tesisatının bulunduğu duvar komple kırılmaktaydı. Ancak bu durumda ekstra maliyet ve ekstra iş gücü gibi durumların ortaya çıkmasına neden olabiliyordur. Ayrıca çok daha uzun vakitler alması da insanların çok daha fazla mağduriyet yaşamasına neden olabiliyordu. Ancak günümüz modern teknolojisinin su kaçağı tespit ve onarım hizmetlerinde en etkin şekilde kullanılmaya başlaması ile birlikte çok daha kalıcı çözümler, en modern şekilde ve çok kısa süreler içerisinde sağlanabiliyor.

 

Özellikle de su kaçaklarının tespiti sırasında duvar kırma ve dökme gibi işlemleri maziye gömen teknolojiler olan dinleme ve kamera sistemleri sayesinde duvar içerisinde su kaçağının esas ana kaynağı çok kısa süreler içerisinde modern ve kolay bir şekilde tespit edilebiliyor. Böylece su tesisatının bulunduğu duvarın kırılmasına gerek kalmadan su kaçağına yönelik esas kaynak tespiti yapılabiliyor. Bu tespit işlemi ile birlikte Bakırköy su kaçağıservis hizmetlerinde onarım aşamasına geçilerek, insanların çok uzun süreler susuzluk gibi günlük yaşamı doğrudan etkileyebilecek bir sorun ile uğraşmak zorunda kalmamaları sağlanabiliyor. Bu yüzden de daha modern sistemler, bu hizmetlerde daha yaygın olarak kullanılıyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık