DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Yaka Obruk Mahalini İnceledi

23 Temmuz 2014 Ekleme Saati: 20:15
4.812 kez görüntülendi

Yaka Obruk Mahalini İnceledi

obruk mehmet yakaKarapınar’ın 12 Km kuzeyinde bulunan Seyithacı yaylasında meydana gelen obruk, yayla sakinleri kadar Karapınar halkını da tedirgin etti. Gece 02:00 civarında büyük bir gürültü duyduğunu ve elektriklerin kesildiğini söyleyen yayla sakinlerinden Yaşar İvriz, “Obruklar ile iç içe yaşayan bir yaylayız. Gürültüyü duyunca yine bir yerlerin çöktüğünü tahmin ettim. Ancak, hemen evimizin önündeki yaylanın içinden geçen yolun çöktüğü hiç aklıma gelmemişti. Ancak gürültünün üzerinden 15 dakika kadar zaman geçince komşumuz Burhan Gültekin’in araba ile obruğa düştüğüne tanık olduk. Neye uğradığımızı şaşırdık. Gültekinlere ait evin bir bölümünün de obruğa dahil olduğunu gördük. Sabahın erken saatlerinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Komiseri hasan Erdoğan ve Polis teşkilatı yaylamıza gelerek olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alınması noktasında görevlerini yaptılar. Daha sonra Karapınar Belediyesi Zabıta ekipleri gelerek obruk mahalinde güvenlik şeridi oluşturdular. Yaylanın içinden geçen yolumuzun hemen Belediye başkanı Mehmet Yaka’nın talimatı ile yenisi açıldı. Allah devletimize de belediyemize zeval vermesin” dedi.

Olay yerinde inceleme yapmak ve yayla sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulunmak üzere Seyit hacı yaylasına giden Karapınar Belediye başkanı Mehmet Yaka ise, MTA tarafından 2012 de verilen risk haritasını incelediğini ve bu bölgenin risk altında olan bir konumda olduğunu söyledi. MTA genel Müdürlüğü ile görüşmeler yaparak daha dar alanda risk haritası çalışması yapılması için gereken çalışmanın yapılması gerektiğini söyleyen Yaka, “”Bu obruğun diğerlerinden farkı, hem ilk defa bir evi de içine alan hem de yaylalar arasında ulaşım sağlayan yolu da içine alan bir obruk olmasıdır. Yayla sakinlerine geçmiş olsun diyorum. Biz belediye olarak gerekli çalışmaları yapmaya başladık. Ayrıca MEDAŞ görevlileri tarafından tehlike arz eden elektrik direkleri yer değiştirildi” dedi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. karapınarlı okuyucu dedi ki:

    Daha ne kadar bekleyeceksiniz karapinar içinde merkezde bir obruk oluşup bir kısım insanlar öldükten sonra mı 14 tane milletvekilin var hangisi mecliste bir gensoru veripte bunu gündeme getiriyor ne oldu somada milletvekili mecliste gennsoru verdi dile getirdi kükredi sesini duyurdu kimse dinlemedi kaç tane suçsuz vatandaşımız şehit oldu artık yeter ya ülke için çalısın yediğiniz ekmegin hakkini verin yoksa hepsi size haraaam olsun

  2. hakkim dedi ki:

    Canim kardesim onlemi alan zabitalar degildi calisma yapan ekiple soylenen arasinda alaka bile yok biz gittik gorduk bu memlekette kimse kimsenin hakkini vermeyecek anlasilan bu azcik saygi lutfen ……..allah sizleri….

  3. okuyucu okuyucu dedi ki:

    yorumunuzdan anladığım o ki, haberi yanlış yazdığımızı ima etmeye çalışıyorsunuz. kendi isminizle söylemek istediğinizi söyleyin.

Yukarı Çık