DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

Yükselen Trend: Patchwork Halılar

23 Temmuz 2014 Ekleme Saati: 17:05
620 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Yamadan sanata uzanan bir yolculuğun sonucunda oluşan patchwork halı modelleri, yabancı bir isimle anılıyor olsa da kırkyama adı verilen bir kumaş birleştirme tekniğinden yola çıkılarak oluşturulmuştur. Adına kırkyama, kırkpare ya da yamalı bohça da denilen bu sanat dalı, günümüzde yeniden rağbet görmeye başlayarak birçok evde patchwork halıları görmemize neden olmuştur.

Ev dekorasyon trendlerinde birden bire parlayan bir yıldız olan patchwork halılar sadece vintage değil, her tarza sahip evlerle kolaylıkla uyum sağlayabiliyor. Siz yeter ki doğru parçalarla doğru patchwork halıyı kombinlemesini başarın! Çünkü artık klasik tarzdaki halıların modası tamamen geçti ve yerini patchwork halı trendine bırakarak daha bohem, daha etnik ve maskülen bir havanın hakim olmasını sağladı.

Kullanımının daha çok yatak odalarında yaygın olduğu patchwork halılar, yaz kış yataklarımızı süsleyen nevresim ve pike takımları ile de son derece büyük bir uyum içerisinde olabiliyor. Özellikle pembe rengin hakim olduğu patchwork halıları pike takımlarıyla kombinlemek çok eğlenceli olabiliyor. Çünkü bu şekilde hem yatak odası dekorasyonunuza bir bütünlük, hem de romantik bir görünüm kazandırarak yaşam alanlarınızı güzelleştirmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Patchwork halılar diğer halılardan daha farklı oldukları için kullanımlarında da dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Öncelikle patchwork halıları temizlerken çırpmamalısınız ya da dövmemelisiniz. Bunun yerine elektrik süpürgesinin fırçasız ucu ile temizlemelisiniz. Silmek istediğinizde de bir halı şampuanı ve bir bez yardımı ile silebilirsiniz, ancak silme suyunuzun 30 dereceyi geçmemesine dikkat etmelisiniz. Silme işlemini sert hareketlerle değil, nazik tampon hareketlerle yaptıktan sonra ıslak bırakmadan kurutmalısınız. Genel temizlik için de halı yıkama makinelerini ya da profesyonel halı yıkama kurumlarından yardım alabilirsiniz.

Patchwork halılarınızı yukarıda belirtilen kurallara göre kullanmalı, direkt güneş ışınlarından ve mümkünse kullanılmadığı anlarda rutubetten sakınmalısınız. Bu şekilde kuralına uygun olarak kullandığınız halınızı uzun yıllar boyunca kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık