DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

CANLI BORSA HABERLERİ

13 Ağustos 2014 Ekleme Saati: 16:28
704 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Canlı borsada habercilik gerçekten canlı borsanın en önemli işlevlerinden birine sahiptir. Habercilik sektöründe de ekonomi ve finans haberleri en çok kar getiren ve en çok değişen statik habercilik olduğu için popüler haber kategorilerindendir. Borsa haberciliği diğer hiçbir haberciliğe benzemez. Nedeni ise borsa haberciliğinin çok çabuk değişen ve geçmişten büyük birikimlerle gelen bir habercilik çeşidi olduğunda dolayıdır. Borsa haberciliğinde ana konu borsadır. Özellikle paradan daha da eski olan ticaret ve borsa ticareti habercilik konusunda gazeteciliğin ve dedikodunun ilk başlangıç noktası olmuş, zigguratlardan günümüz Wall Street ine kadar birçok kez değişmiş yenilenmiş ama asla ölmemiştir. Bunun nedeni aslında çok açıktır. Borsa ne zaman ölürse borsa haberciliği de o zaman ölecektir. Günümüzde sorulması gereken asıl soru ekonomi haberciliğinin nereye gittiği sorusudur. Fazlasıyla dinamik olan ve her saniye değişen canlı piyasaları gazeteler ve internet siteleri de artık birebir canlı olarak vermek de ve anlık değişkenler için herhangi bir yorumda bunmamaktadırlar. Bu konuda kesinlikle haklıdırlar, çünkü anlık değişkenler saniyeler içinde değişeceğinden yapacakları herhangi bir yorumlamada belki de yaptığı işlemin süresi geçmiş ve değişmiş olacak ve yine suçlu bu internet siteleri ile gazeteler olacaktır. Özellikle gazetelerinde yavaş yavaş internet ortamına kaydığı günümüz dünyasında internet siteleri gelecek için tam bir başucu kaynağı durumuna gelecek ve arşivlerin pek bir önemi kalmayacaktır.

 

Canlı borsa haberlerini takip etmek ve borsanın erbabının bu haberlere yapacağı yorumları bilmek kesinlikle ama kesinlikle çok önemlidir. Dolayısıyla borsa haberlerini yılın tüm 365 günü takip edebileceğiniz bir internet sitesi bulmak sizi rakiplerinizden bir adım öne çıkartmaz aynı zamanda da size zenginliği de altın bir tepside sunmak için önemli bir fırsattır. Dolayısıyla iyi bir internet sitesi bulmak borsada size çok şey kazandırır. Borsa haberciliğinde de haberciliğin ve gazeteciliğin etik kuralları vardır. Bu etik kuralların en önemlisi doğru bilgidir. Doğru bilgiye sahip olan borsacılar kısa süre içinde sürekli olarak tırmanmış ve borsa piyasasını alt üst etmişlerdir. Dolayısıyla borsa piyasasında iyi olmak mesele değildir ama en iyisi olmak gerçekten en önemli meseledir. Borsa haberciliğinde çalışmış gazeteciler ve borsacıların gözlerinin altının çökmüş olduğunu göremezsiniz. Bunun nedeni borsa haberciliğini sadece borsayı seven işinden memnun olan ve borsa piyasasının da içinde olan insanların yapmasıdır. Canlı borsa haberciliğinde müthiş bir koşuşturmaca ve mükemmel bir heyecan vardır. Bu heyecanı çocukluğundan beri isteyen insanlar borsa haberciliğini layıkıyla yerine getirmekle kalmadığı gibi aynı zamanda borsanın da dişli birer elemanı olurlar. Dolayısıyla normal habercilikle karıştırılmaması gerektirilen borsa haberciliğinin dinamikleri oldukça farklı ve yıpranma payı oldukça fazladır. Borsa haberciliğinde ki stres birçok işte bulunamayacak tarz da fazladır.

 

Borsa haberciliğinin bir diğer kıstası da dinlenme ve boş vakit kavramının oldukça az veya hiç olmayışıdır. Bu sebeplerden dolayı borsa haberciliğine ve borsa piyasasına ilk kez giriş yapanlar eğer borsayı sevmeyen insanlarda oluşuyorsa dayanılması oldukça zor bir meslek haline dönüşebilir. Canlı borsa haberleri vermek her borsacının değil er borsacıların işidir. Çünkü canlı borsada ki dinamik yapı her saniye değişen işlemlerin hızını ışık hızına yaklaştırır. Bu sebeple canlı borsada hayatta kalmak için emin adımlar atmalı sağlan yerlere basmalı ve tereddüt etmemelisiniz. Birçok ünlü borsacının da dediği gibi büyük lokma yemelisiniz ama büyük risk almamalı ve borsaya hiçbir zaman duygularınızı karıştırmamalısınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık