DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Kayıp Çocuklar Aranıyor

8 Ağustos 2014 Ekleme Saati: 13:23
12.698 kez görüntülendi

Kayıp Çocuklar Aranıyor

Karapınar tek yürek olarak kaybolan çocukları arıyor

kaçırılan çocuklar siteye 700KARAPINAR, KAYBOLAN ÇOCUKLARI ARIYOR

5 ağustos 2014 tarihinde saat 17:00 sıralarında evlerinin önünde oynarken kaybolan 11 yaşındaki Ali ve 12 yaşındaki nevzat isimli çocuklar, mahalleliyi tedirgin etmeye devam ediyor. Karapınar’a yabancı uyruklu insanların gelmesi ile sık sık taciz ve çocuk kaçırma girişimlerinin artması, vatandaşların yabancı uyruklulara karşı korkulu anlar yaşamasına neden oluyor.

Karapınar’da yabancıların gelmesi ile huzursuz olduklarını söyleyen kaybolan çocukların babası Yaşar ve Nihat Selçuk kardeşler, “İlçemize giren çıkan belirsiz. Ne giriş çıkışlarımızda, nede otogar ve ana caddelerde güvenlik kamerası mobese yok. Yetkililerin bu konuda daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Çocuklarımızın sağ salim bir an önce bulunmasını istiyoruz. Yetkililerin bir an önce çocuklarımızı bulmasını istiyoruz” dediler.

kaçırılan çocuk annesi 700 kaçırılan çocuk babalarYÜREĞİM YANIYOR DİYEN ANNE YARDIM İSTİYOR

Çocuklardan Nevzat Selçuk’un annesi Saniye Selçuk, “Yüreğim yanıyor. Evladımı istiyorum. Görenlerin Allah rızası için hemen emniyet mensuplarını arayarak haber etmesini bekliyoruz. Ayrıca sokak aralarında gezen kırmızı renkli ve plakasız bir toyoto otomobilin çocuklara yaklaştığını görenler var. Başka mahallelerde de aynı aracın çocuk kaçırma teşebbüsünde bulunduğunu duyduk. Bu korkumuzu daha da artırdı”. Dediler.

İLÇEDE GÜVENLİK KAMERASI İSTİYORUZ

Çocukların halası ….. ise, “Televizyonlarda görüyoruz bizim ilçemizden çok daha küçük bir çok ilçede güvenlik kamerası var ama ilçemizde maalesef en ufak bir çalışma yok. Yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bu memleket sahipsiz mi? Diğer memleketlerde yaşayan insanlar insan da burada yaşayanlar insan değil mi?” dedi

KOMŞULAR TEDİRGİN

Kaybolan çocuklarının babalarının arkadaşları, ilçede gerekli güvenliğin olmadığını, emniyet birimlerinin ilçeye hakim olabilecek sayıda bulunmadığını söylediler. Gece gündüz cadde ve sokaklarda çocukları aradıklarını söyleyen komşular, “İlçemizde güvenlik kamerasının bulunmaması çok büyük bir eksiklik. Karapınar’da gazetecilik yapan Okuyucunun sesi Gazetesi sahibi Mehmet Okuyucu’nun daha önce güvenlik kamerası kurmak için girişimde bulunduğunu ve özel sektör olduğu için izin verilmediğini biliyoruz. Madem kendiniz kurmuyorsunuz kuracak olanlara neden mani oluyorsunuz. Bu ilçede yaşayan insanların güvenliğini sağlamak sizlerin görevidir” dediler.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık