DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

MEKE SEVDAMIZA UMUT VERDİK

18 Ağustos 2014 Ekleme Saati: 21:51
4.505 kez görüntülendi

MEKE SEVDAMIZA UMUT VERDİK

Meke Gölüne Umut Verdik 2 700Meke Gölüne Umut Verdik 1 700Meke Gölüne Umut Verdik

Meke Gölüne Umut Verdik 700Tabiat güzelliklerinden olan ve Dünyanın nazar Boncuğu olarak nitelendirilen Meke Gölü’nün kurumaya terk edilmemesi için gündeme taşımaya çalışan İlker ve hediye yaylacı çifti, Kaymakamlık izni dahilinde program yaptılar. Bu yıl ikincisi düzenlenen programa Karapınar Belediye başkanı Mehmet Yaka, Seya Tarım Nazım Sezer, 100. Yıl tesisleri Ramazan Kurtay, Bizim Sofra Osman Çilli, Güven Et Kasabı, Cafem Cafe, Karaöz elektrik, Comtec Bilgisayar ve halk destek verdi.

Anıt Meydanında başlayan programda, Emniyet teşkilatı yol boyu güvenlik önlemleri alırken 112 ekibi sağlık tedbiri açısından hazır bulundular.

Bisikletler ile Meke gölüne su taşıyan ve meke Gölü gibi bir tabiat harikasının yok olmasına seyirci kalmayacakları mesajını veren Karapınar halkı, sesini kamuoyuna duyurmak istediler.

Açılış Konuşmasını eğitimci yazar Ali yaylacı yaptı. Program akışını ise Program organizatörü İlker yaylacı yaptı. Yaylacı, “Öncelikle katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. 7 den 77 ye herkesin destek verdiği bu programın amacı, Meke gölümüzün kurumasına seyirci kalınmamasıdır. Biz bu sevdamızın sönmesini istemiyoruz. Meke bizim sevdamızdır. Meke gölü yine ski güzelliğine kavuşacaktır. Her hali ile bir ayrı güzel olan bu tabiat harikasının kaderine terk edilmesine seyirci kalmak istemedik. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz programa destek veren herkese teşekkürler ediyorum. Bizleri yalnız bırakmadığınız için sağolun varolun” dedi

Daha sonra oyun havası eşliğinde katılımcılar oynadılar eğlendiler. Dilek fenerleri, havanın rüzgarlı olması nedeni ile yapılmadı.

(NOT: Video

Meke Gölüne Umut Verdik 5 700 ve diğer resimler yüklenmektedir)Meke Gölüne Umut Verdik 4 700Meke Gölüne Umut Verdik 3 700

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Mehmet Okuyucu dedi ki:

    Dünyanın nazar boncuğu MEKE GÖLÜ nün korunması yaşatılması ve tanıtımına vesile olan etkinliği düzenleyen başta YAYLACI ailesi ile tüm katılımcılara teşekkür eder gelecek yıllarda benzeri etkinliklerde birlikte olmak dileğiyle.

  2. ali suat yalçın dedi ki:

    Harika bir etkinlik.Bütün katılımcıları ve sponsorları canı gönülden tebrik ediyorum.

  3. Ya ben yaşlandım, yada algılarım değişti. Bir zamanlar Karapınar da kum fırtınaları eserdi, hayat çekilmez olmuştu.Biz onu Bayramlarla kutlardık. Adını da Erezyon bayramı koyduk..Yıllarca törenler yaptık. Bizim erezyonumuz en iyi erezyon diye.

    Şimdi ise Krater gölümüz kurumuş, Acı gölümüz can çekişiyor, Bizler ise;O kurumuş gölün başında törenler yapıyor, adına yarışmalar ve günler tertip ediyoruz, hem o gölün yatağında çifte telli oynuyoruz. Sevincimizden mi,kederimizden mi belli değil. Ne denir bilemedim, Herhalde Muhafazakarlık olsa gerek, 60 yıl önceki anlayışımızı 60 yıl sonrada aynen muhafaza ediyoruz..

Yukarı Çık