DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Ukash

18 Ağustos 2014 Ekleme Saati: 21:24
621 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Son dönemlerde internet teknolojisi içerisinde yer alan online alışveriş sitelerinin artması ile birlikte online dolandırıcılık yöntemlerinin de arttığını görmekteyiz. İnternet üzerinden alışveriş yapmak isteyen milyonlarca kişi bu sorunlar ile uğraşmamak için internet üzerinden alışveriş yapmaya sıcak bakmaz iken bu yazımızda oldukça güvenli bir ödeme yöntemi olan ukash kartlardan bahsedecek ve tüm detayları sizlere sunacağız.

Ukash Nedir?

Ukash bozdurma, internet üzerinde kullanılan ön ödemeli bir karttır ve 19 haneden oluşur. Tek kullanımlık bir kart olan ukash kartlar ilk olarak İngiltere’de kullanılır iken günümüzde pek çok ülkede faaliyet içerisinde olan alışveriş sitelerinde ve oyun sitelerinde kullanılmaktadır. İnternet üzerinden alışveriş yapar iken kredi kartı ve kimlik bilgileri gerektirmeden alışveriş yapmanızı sağlamakta olan ukash kartlar güvenli oldukları için tercih edilir iken ülkemizde pek çok farklı bayi ile sizlere sunulmaktadır. Ukash kartların para birimi Euro’dur.

Ukash Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ukash kart alır iken alacağınız bayiinin kurumsal bir bayi olmasına ve vergi levhasının olup olmadığına dikkat edin. Kurumsal firmalar ile alışveriş yapmak sizlere her zaman avantaj kazandırır iken herhangi bir sorunda karşınızda muhatap bulabilmenizi sağlayacaktır. Ukash kart alır iken bayinin kurumsal adresinin, telefon numaralarının ve kurumsal banka bilgilerinin olup olmadığını muhakkak kontrol edin.

Ukash Nerelerde Kullanılmaktadır?

Ukash kartlar, pek çok online alışveriş sitesinde, facebook ve skype gibi sosyal ağlarda ve aynı zamanda çevrimiçi oyun sitelerinde kullanılan bir ödeme yöntemidir.

Elimde Ukash Var, Nasıl Bozdurabilirim?

Elinizde olan ukash kartınızı bozdurmak için yine ukash bayileri tarafından verilen ukash bozdurma işleminden faydalanarak Türk Lirası haline getirebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık