DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

AHMET AKÇAY VE ÇOCUK HASTALIKLARI

17 Eylül 2014 Ekleme Saati: 15:47
520 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Bebeklerde ve çocuklarda görülebilen atopik dermatit halk arasında genel olarak egzama adıyla bilinmektedir. Cilt hastalığı olmakla birlikte bebeklerde deride kızarıklık ve kaşıntıyla birlikte ortaya çıkmaktadır. Kaşıntı çok olduğu için bebek huzursuz olmaktadırlar. Doktor kontrolü ile cilt tedavisi uygulaması yapılmaktadır.

Belirtiler daha sonra kollar, bacaklar ve tüm vücuda yayılmaktadır. Deneyimli doktorların sayesinde çocuk alerji uzmanlarından biri olan Ahmet Akçay sitesine girerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kurdeşen cilt rahatsızlığı olarak bilinen ve çocuklarda çok sık olarak bu rahatsızlık görülmektedir.

Çocuğun vücudunda başlayan kızarıklıkların çoğalması ve kaşıntıyla birlikte dağılması gözlemlenmektedir. Bazen bu kızarıklar tüm vücuda dağılabilir veya hepsi tekrar birleşerek rengi açılabilmektedir.

Doğru teşhis ve tedavi sonucunda kurtulmak mümkündür. Çocukların enfeksiyona çok sık olarak yakalanması ve devamlı hasta olması durumunda kurdeşene yakalanması da olası bir durumdur. Kurdeşen diğer bir adı da ürtiker olarak bilinmektedir. Besinlere ve ilaçlara karşı alerjisi olan çocuklarda kızarıklık ve kaşıntı daha çok görülmektedir.





Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık