DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

AHMET AKÇAYLA SAĞLIKLI GÜNLER

1 Eylül 2014 Ekleme Saati: 16:40
523 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Çocuklarda görülen ürtiker cilt rahatsızlığı olup alerjik hastalığı olan her çocukta görülmektedir. Genelde çocuğun vücudunda görülen kırmızı lekelerle kendini göstermektedir. Kaşıntı ile gelen kızarıklık bazen de şişme şeklinde ortaya çıkmaktadır. Doktorun verdiği ilaçları düzenli şeklide alarak bu durumdan kurtulmak mümkündür. Ahmet Akçay sitesinde rahatlıkla bulacağınız hastalıklar hakkında bilgi alabilirsiniz. Alerjik rinit genelde burun tıkanıklığı burun akıntısı ve kaşınması ile belirtileri ortaya çıkmaktadır.

Alerjik hastalarda boğazda kaşıntı baş ağrısı ve halsizlik şikâyetleri ile doktora gitmektedirler. Tedavi şekli genelde doktorun önerdiği ilaçlar ve aşı yapılarak engellenmektedir. Alerjisi olan insanların toz ve duman ortamında bulunmaması polenlerin olduğu dönemlerde dışarı çıkmaması önerilmektedir.

Astım belirtileri nefes darlığı ve alerjik reaksiyonu olan kişilerde daha çok görülmesi özellikle çocukları etkilemektedir. Tedavisi oldukça zor olup sabır isteyen iştir. Hastanın evde kaldığı ortam her zaman temiz tutulmalıdır. Alerjik astım bebeğin doğumundan itibaren yiyecekler bakım temizlik gibi durumlarda astım mekanizması devreye girerek olumsuz yönde çocuğu etkilemektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık