DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

Annelerin En Önemli İhtiyaçları

12 Eylül 2014 Ekleme Saati: 14:33
532 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Anneler doğum ardından çok net bir şekilde kendilerini bir belirsizliğin ortasında bulabilirler. Bu belirsizlik onların moralini bozabilir ve doğum sonrası zaten hassas olan psikolojilerine zarar verebilir. Bu noktada bu doğum sonrası sorunları yaşamamak için eşlerin ve geniş ailelerin ellerinden gelenin en iyisini yapmaları en uygun şey olacaktır. Bunu yapamadıkları noktada yukarıda belirttiğimiz potansiyel sorunların ortaya çıkabileceği gerçeğini unutmamak gerekecektir. Bu hassas yaklaşım ile her ailenin elinden geleni yapacağını çok iyi biliyoruz. Annelerin bebeklerine daha iyi bakabilmesi ve aralarında çok daha iyi bir bağ kurabilmesi için yapması gereken ilk ve tek şey onlara konforlu bir bebek odasısağlamak olacaktır. Bu oda ile birlikte hem bebekler hem de anneler kendilerini rahat ve güvenli bir ortamda hissedeceklerdir. Çünkü bebek odası hem bebeğe hem de anneye özel bir alan sağladığı gibi onların birlikte vakit geçirecekleri güzel bir konumun yaratılmasına yol açacaktır. Herkes bebek odası deyince bu durumun bu boyutunu düşünmez ancak bu boyut kesinlikle en önemli konu olarak düşünülmelidir.

Ayrıca bebeklerin hayatları boyunca en güzel anılarını geçirecekleri kendi özel alanları olan odalarının da temeli bu bebek odası içinde atılacaktır. Bunun dışında bir de bebek bakımında kullanılacak yan ürünlerin de temini söz konusu bu odanın tamamlanmasında rol oynayacaktır. Özellikle gece uyanmaları için anne babanın yatak odası ile iletişimi sağlayan telsizlerin önemi çok artmış durumda. Çünkü doğumdan hemen sonraki dönemde anne baba için uyku dünyanın en değerli şeyi olarak karşımıza çıkmakta. Eğer bunu en verimli biçimde yaşamak istiyorsak gereken tüm alet ve aksesuarları eksiksiz almalı ve bu bebek odalarıiçine koymalıyız. Bunlar her anlamda anne baba olarak sizlerin yaşamını daha kolaylaştıracak ve kaliteli bir biçimde bebeğinizi büyütmek için sizlere yardımcı olacaktır.

Bebek bakımı dünyanın en zor şeyi iken, bir diğer taraftan da işinizi kolaylaştıracak eşya ve araçlar varken bunlar olmadan yaşamak çok kötü bir şey olacaktır. Herkese sağlıklı ve huzurlu günler dilerken, miniklere sağlıklı bir ömür diliyoruz.

 

http://evimidiziyorum.com/bebek-odalari

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık