DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

Basın Mensupları Ak Parti ile İstişare Yaptı

8 Eylül 2014 Ekleme Saati: 17:21
3.603 kez görüntülendi

Basın Mensupları Ak Parti ile İstişare Yaptı

Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan Karapınar’da habercilik yapan basın mensuplarını ve paylaşım sitesi sahipleri ile basın toplantısı yaptı. Ak parti Hizmet binasında gerçekleşen toplantıya, Karapınar Belediye başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti İlçe Teşkilat başkanı Nadi tartan ve Ak Parti İlçe teşkilatı Yönetim kurulu üyeleri ve basın mensupları DHA Karapınar temsilcisi ve Okuyucunun sesi Gazetesi sorumlusu Mehmet Okuyucu, Bizim Memleket Gazetesi sahibi Hikmet Peker, Yeşilpınar Gazetesi muhabiri Musa Ceyhan ve Gaybiyar.com sitesi sahibi Mustafa Sapmaz katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Ak Parti İlçe teşkilat başkanı Nadi Tartan, Öncelikle Karapınar Devlet Hastanesi hizmet binası ve doktor kadrosu noktasında takip edilen hizmetlerden bahsetti. Ak parti döneminde yapılan ve yapılmaya devam eden hizmetlerden bahseden Tartan, “Karapınar İlçe teşkilatı ve Belediye başkanlığı ortaklaşa birçok hizmete imza atıyoruz. Belediye kanadında Mugayıtoğlu’nun yükselttiği çıtayı Mehmet Yaka’da daha da yukarı taşımaya devam ediyor. Soru cevap şeklinde yapacağımız toplantıda yapılan hizmetler noktasında sizlere daha iyi bilgi vermek üzere konunun muhatabı olan Belediye başkanımız Mehmet Yaka’ya sözü bırakıyorum ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yenikent yolu çalışmalarına başladıklarını söyleyerek söze başlayan Mehmet yaka, “Yenikent yolu üzerinde kurtbasan yaylasını içine alan 5 km lik bir mesafede asfaltlama çalışması başlamıştır. Ayrıca bazı yayla yolları ve okullar, camiler yardımlarımızdan nasibini almaktadırlar. Turgut Özal parkı proje aşamasından sonra 250 metre kare kapalı alanı olan ve şehir tuvaleti ve tesise ait tuvaletleri olan bir park yapılacak. Peyzajı ile mimarisi ile çok güzel bir park yapacağız. Ayrıca Turgut Özal parkı kuzeyinden 1500 metre kara alanı kamulaştırdık ve o bölgeye otopark yapılacaktır. Ayrıca şehrin değişik yerlerinde arsa kamulaştırma çalışmalarımız devam etmektedir. Bunun amacı ilerde hizmet yapmak için girişimde bulunulduğunda elimizde hazır arsamız bulunsun istiyoruz. Bunların yanı sıra kadınlar lokali çalışmalarımız devam etmektedir. Şu an kadınların daha çok kullandığı parçacılar sergi pazarı mevkiinde kadınlar lokali yapılacaktır. Acı gölde halkımıza daha güzel hizmet verebilmek adına hizmetler yaptık. Yakın bir gelecekte cankurtaran hizmetleri de gelecektir diye düşüncelerimiz var. TMO siloları şehir dışına alınarak arsa takası son aşamalarındadır. İçinde morgu bulunan Cenaze aracımız ayrıldı ve yakında hizmetinize sunulacak. Mahallelerde oyun parkları düzenlenecek. Ayrıca, Karapınar’ın fiber kent olması yolunda Telekom müdürlüğü ile çalışmalarımız devam etmektedir” dedi

Basın mensuplarının şehrin dışarı açılan penceresi olduğunun farkında olduklarını söyleyen Yaka, İlçe basın Mensuplarının da ilçemizi en güzel yönlerini de tanıtmalarını beklediklerini söyledi. İlçeye gelecek olan yatırımcıların ilçemiz basınını takip ederek geleceklerini göz ardı etmemek gerekir diyen Yaka, “Sizlerin görevlerini yerine getirmek için gayret gösterdiğinizi biliyoruz ama yine de ilçemizi güzel yönleri ile tanıtmalıyız. İlçemizin ekonomik gücü gerçekten çok iyi ve halkımızın ferah bir yaşantısı var. Daha da iyi olacak. Çünkü Karapınar insanı hem çok çalışkan, hem de teknolojiyi çok yakından takip ediyor” dedi

Kentsel dönüşüm noktasında, azınlığın çoğunluğu bastırdığını söyleyen Yaka, ilçeye gelecek olan 114 trilyonluk yatırımın önüne geçilmeye çalışılıyor diyen Mehmet Yaka, “Konya’dan Mersin’e çekilecek olan doğal gaz hattı muhtemelen Karapınar’dan geçecek ve geçmesi içinde çalışmalarımız devam edecek. Ayrıca yaylalarda mevcut kaçak yapıların yasallaştırılması için çalışmalarımıza başladık. Vatandaş bedelini ödeyerek tapu sahibi olacak” dedi.

Milli Eğitimdeki öğretmen açığında ciddi açıklık olmadığını söyleyen Yaka, “Her yerde öğretmen eksiği var. Ama bizim eksiğimiz çok fazla değil” dedi. Bu arada söz alan Nadi Tartan, haberin kaynağından alınması gerektiği noktasına dikkat çekti. Okul Müdürlerinin hakkında yapılan uygulamaların siyasi olmadığını ama siyasi bir havaya çekilmek için gayret gösterildiğini söyleyen Tartan, “Daha dinamik bir kadro oluşturmak için yapılan değerlendirmelerde puanı yetersiz olan Müdürlerin yerine daha puan değeri yüksek müdürler atanacaktır. Bunun siyasetle alakası yoktur var diyende yalan söyler” dedi.

Karapınar’daki sorunların büyütülecek bir sorun olmadığını ve fındıkkabuğunu doldurmayan sorunları büyüttüğümüzü söyleyen Gazeteci Hikmet Peker ise, Basına destek verilmesi gerektiği halde destek verilmediğine dikkatleri çekti. Ayrıca yayın ilkesi gereği birçok haberi gündeme taşımanın anlamsız olduğunu söyleyen Peker, Karapınar basınının gereksiz konuları büyüttüğüne değindi.

Mehmet Okuyucu ise, “Sorunları görmezden gelmek, sorunların çözümünde katkı sağlamaz, en basidinden Milli Eğitimde 359 olan norm kadrodan sadece 172 mevcut var ise ve bu sorun size göre önemsiz ise, benim de sizlere diyeceğim yoktur” dedi.

Kapanış konuşmasını yapan Nadi Tartan, toplantıya katılımlarından dolayı Belediye Başkanı Mehmet Yaka’ya ve basın mensuplarına teşekkür etti.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. osman dedi ki:

  sayın başkan kentsel dönüşüm için azınlık çoğunluğu bastırmak istiyor yatırımı engellemek istiyorlar demiş.başkanımızı kişilik olarak severim ancak yönetici olmak farklıdır.Ketsel dönüşümün yapılacağı alan karapınarın mevki olarak en kıymetli bölgesi adeta yeni karapınar bölgesi olacak.Bu alan çok kıymetli buradaki insanları kovma gibi sus payı gibi teklifler yapılır korkutularak anlaşma sağlanırsa o zaman tepki olur.sayın başkanımız karatay belediyesinin kentsel dönüşümde arsa sahiplerine verilenle karapınarda verilenleri karşılaştırsın ozaman bu insanları anlar.ayrıca canlı örnek konya da dağ mühendislik yazır tokinin orada site yapıyor.buraya yapacağı iş yerlerinde arsa sahiplerinin ayrıca payları var.arsa bedeli olarak aldıklarından başka iş yerlerinin kanuni ortakları oluyorlar.ama kentsel dönüşümde yapılacak iş yerleri ve onca daireye karşılık verilenlerden çok bol borçlanma var.Eger daha çok vatandaş merkezli bir dönüşüm yapılırsa o zaman herkes seve seve destek olur.Zaten işin başlangıcında anayasanın yerleşim hakkı ihlali vardır.saygılar.

 2. ABDULLAH SEZER dedi ki:

  Açıklama yapan her iki başkana ve basını temsil eden arkadaşlarıma öncelikle teşekkür ederim. Açıklamanın sondan ikinci ve üçüncü paragrafı benim için önemli görünmektedir. Çünkü önemlilik bence sadece kişilere özgü olarak değil de toplumun çoğunluğu ile ilgili olur ise daha iyi olur düşüncesindeyim.

  Benim esas amacım ilçemiz için acilen yapılmasında toplum menfaatinin en üst seviyesinde olan iki temel yatırım olacaktır.
  1-) İlçemiz acilen Demir Yolu Ağına alınmalıdır.
  2-) İlçemizde oluşan yer altı suyu ve enerji sorununu kökten çözecek olan; Nevşehir Kızılırmak suyunun kapalı kanal sistemi ile tarım arazilerini aktarılmasıdır.
  Bu iki unsurda çalışma yapılır ve gelişme olacağı olur ise zaten doğalgaz da otomatik olarak gelir düşüncesindeyim.
  Kızılırmak suyu geleceği olur ise bu proje yeniliklere açık olan çiftçilerimizin üretimdeki söz sahipliğini artırır ve üretimde Çukurova bölgesi ve GAP bölgesi gibi olur hem üretim anlamında hemde işçilik anlamında.
  Gap bölgesinden bir örnek verecek olur isek 200 dekar mısır tarlasının yıllık su maliyeti (GAP’a ödenen) 4.000,00TL iken ilçemizde bu maliyet 40.000,00TL – 55.000,00 TL arasında değişmektedir.
  Bu rakamlar iyi okunur ise enerji bedelini ödediği halde elektrik alamayan çiftçilerimizin durumunu da anlamış oluruz.

 3. gazi baştürk dedi ki:

  sayın basın mensupları sayın başkana şehir içi bozuk yollarda yürümek karapınarlının kaderimi diye sorsaydınız. mugayitoğlu döneminde sırf asvalt dökelim diye yağmurlu havalrda soğuk havalrda asvalt döküldü oda dağıldı gitti mahalle araları toz ve çukurdan geçilmiyor sabahtan boyadığı ayakkabı akşama toza bürünüyor araban şehir içinde değilde köy içinde gezer gibi çukurlara batıyor. bir şehiri yolları kaldırımları o şehri aynasıdır. öncelikle yollarımız kaldırımlarımız düzeltilmeli sonra park yapılmalı. bizim ilçemizden daha ufak yerlerin yolları kaldırımları kaymak gibi düm düz onları biraz örnek alalım.

Yukarı Çık