DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

Etüt Merkezleri Eğitim Sistemi ve Önemi

24 Eylül 2014 Ekleme Saati: 19:34
607 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Eğitim süreçlerinin tümünde başarılı olmak ve ileride iyi bir iş sahibi olmak için daha başlangıçta kaliteli ve nitelikli bir eğitim almak gerekir. Eğitimin ileri aşamaları temel eğitimin üzerinde şekillenecektir. Bu nedenle ilköğretimde alınan kaliteli eğitim çok önemlidir. Okul eğitimi okuldan sonra da desteklenmeli ve öğrenilen bilgiler kalıcı olmalıdır. Bu ancak profesyonel bir destekle olur ve bu desteği günümüzde etüt merkezleri vermektedir. Bu merkezlerde eğitim okul müfredatına paralel olarak yürütülür ve çocuğun okulda öğrendiği bilgilerin pekiştirilmesi, ödevlerini tam ve doğru olarak yapması amaçlanır.

Öğrenciler burada günlük ödevlerini etüt öğretmenlerdi denetiminde yapar ve anlamadığı konular olduğunda da öğretmeninden destek alır. Böylece öğrenci her konuyu anlayarak yeni konulara geçmiş olur. Okullarda olduğu gibi konuların anlaşılıp anlaşılmadığı bazen de sınavlarla belirlenir ve eksik olan bilgiler tamamlanır. Bu çalışma tarzı ile öğrencinin okul başarısı kesinlikle artmaktadır. Bu arada çocuklar bu ortamda düzenli ders çalışma alışkanlığı kazanmaktadır. Kendi evinde dikkati başka şeylere dağılan ve düzenli ders çalışamayan çocuklar etüt merkezlerinin disiplinli ortamında daha verimli çalışabilmektedir.

Etüt eğitimi sadece ders yapmakla sınırlı değildir. Öğrencilerin sosyal, zihinsel ve kişisel gelişimlerine katkı sunan aktivite programları da vardır ve bu programlarla çocuklar eğlenirken öğrenir. Resim, müzik, drama, tiyatro gibi etkinliklerle sanatın herhangi bir dalına ilgi duyan öğrencinin yetenekleri geliştirilir. Satranç, puzzle gibi zekâ gelişimine yararlı oyunlar, grup oyunları, sportif faaliyetlerle çocukların zamanları en iyi şekilde değerlendirilir. Bu eğitimlerle çocukların okul başarısı yanında çevresiyle olan ilişkilerinde de olumlu gelişmeler olur.

Merkezimize özellikle çalışan ailelerin çocukları devam ediyor. Ama gelecek planlarını şimdiden yapan aileler de çocuklarını merkezimize gönderiyor. Çocuğunuz için daha iyi bir eğitim düşünüyorsanız mutlaka merkezimizi görmeli ve bilgi almalısınız. www.etutmerkezi.com sitemizden sormak istediğiniz her sorunun cevabını bulabilirsiniz. Aydınlık, ferah ve rahat bir mekânda, konusunda uzman ve deneyimli eğitmen kadromuzla çocuğunuz için en İyi destek eğitimin veriyoruz. Bizimle hemen iletişim kurarak çocuğunuzun bu imkânlardan yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Temiz bir ortamda ve besin değerleri düşünülerek hazırladığımız yemeklerimizle çocuğunuz beslenme sorunu yaşamayacaktır. Her semte servis hizmetimiz de mevcuttur.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık