DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Kendi Yüreğiniz Yanmasın Sonra

27 Eylül 2014 Ekleme Saati: 19:35
1.894 kez görüntülendi

Kendi Yüreğiniz Yanmasın Sonra

mehmet okuyucu yeniEmeğe saygı isterim

Başarının kaçınılmazıdır emek. Emek vermeden başarı elde edilmez. Emek vermeden para da kazanılmaz. Belki bazılarımız kolay kazanıyordur ama o düzeni kurana kadar yine emek çektiği değişmez bir gerçektir. Aldığımız parayı alnımızın akı, yüreğimizin ferahı ile yemek elbette ki en güzelidir. Ama başkalarının sırtından geçinmek, asalaklık, hırsızlık, kul hakkı hiçte hoş olmayan davranışlardır.

Bir başkasının vesile olduğu gündem üzerinden prim yapmaya çalışmak ve kendi üzerine mâl etmeye çalışmak, karaktersizliğin daniskası değilde nedir? Yıllardır öğretmen açığı noktasında yazdığım yazılar, besci yolu ve tır yolu yazıları, Yenikent yolu yazısı, meyvesini verdi. Ama bazı karakter noksanlığı yaşayan şahıslar, bu yapılan hizmetleri yapımında kendilerinin payı olduğunu iddia ederek halkın ve idarecilerin gözünü boyamaya çalışıyorlarmış. Allah kalbimizi biliyor ki, ben kulların beni takdir etmesi için değil, Allah’ın takdir etmesi için yazıyorum ve çalışıyorum. Ama yine de sırtından prim yapılmasına gönlün razı olmuyor işte. Sanırım insanlık fıtratımızın gereği burada içimizdeki fitne duygularımız kabarıyor. Ama yine de içim rahat. Biz gazetecilerin görevi, halkın içinde gezerek sorunları tespit etmek ve ilgili kurumlara iletmektir. İlgili kurumların görevi ise bu konuların çözümleri noktasında üzerine düşeni yapmaktır.

Mevcut Belediye başkanı ve yardımcısı, Ak Parti İlçe Başkanı, ben biliyorum ve görüyorum ki, ilçeye hizmet etmek için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Ciddi ciddi de yol aldılar. Eksikleri yok mu, çoook. Ama yatmadıkları da gerçek. Sezarın hakkını sezara vereceksin. İnşaallah daha da güzel olur. Örneğin öğretmen kadrosundaki eksikliği defalarca dile getirdik. Nihayet 113 öğretmen atandı ve mübalağa olmasın konut bulmada sorun yaşandı. Öğretmen sayısındaki çokluk, emeği geçenlerin gözlerindeki mutluluğu katmerledi. Sami Sağdıç olmak üzere Başkan Mehmet Yaka ve yardımcısı Emre Özsoy, AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Tartan bu atamalardan son derece memnunlar. Bizlerde ziyadesi ile sevindik. İlçemizde eğitim gören çocuklarımız daha bir başarılı olacaklar inşallah. Bizim çocuklarımızdan da artık daha çok doktor, avukat, hakim yargıç çıkacak.

Amacımız odur ki, ilçemize her kim hizmet etmek amacı ile yola çıkmıştır Mehmet okuyucu onun 7×24 yanında olmaya hazırıdır. Ama her kim yolsuzluk yaparak bu milletin hakkını yemek için yola çıktı, oda bilsin ki Mehmet Okuyucu 7×25 onun karşısındadır.

Ancak yine derim yine derim ki Hastane kavşağı, hastane hizmete girmeden ne yapıp edip yapılmalıdır. Yok imar değişimi yaşanmasın, yok engabe iş çıkmasın diye insanların hayatı riske edilmesin. Aksi takdirde Hastane kavşağında meydana gelecek olan ilk kazada bu vatandaş kapınıza dayanır haberiniz olsun. Haksız da sayılmaz. O yolun yapılması ve kaza yapılmayacak bir şekil alması için gayret gösterildiğini ama yeteri kadar önem verilmediğini görebiliyorum. Bu yol hafife alınacak bir yol değil. Allah’ın adaleti büyüktür. Yarın bu ihmalin faturası yüreğinizi acıtmasın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık