DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Telefon Dinlemek Suç Mu?

19 Eylül 2014 Ekleme Saati: 17:33
1.210 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Cep telefonu dinleme ya da telefon dinleme, eskiden olsa kullanılması çok zor olduğu için insanlar tarafından pek tercih edilmeyen bir programdı. Fakat dünyamızda gelişen şu teknoloji sayesinde artık bütün her şeyin kolaylaştığı görüyoruz. Bu dinleme işlemi çok basit gibi görünen fakat programın içerisinde yer alan özelliklerin kullanılmasında çok dikkat etmeniz gerekir.
Bilinçlenen anne ve baba adayları da ergenliğe geçiş yapan çocuklarının üzerinde bu programı kullanmayı tercih eder oldular. Aslında bu yönden bakıldığında çok iyi bir fikir olan telefon dinleme programı amacı kötü olan insanların eline geçtiğinde çok tehlikeli bir hale dönüşebilir. Çünkü kişilerin özel hayatına müdahale edildiği için onlar hakkında sadece onların bildiği gizli gerçeklerin açığa çıkması durumunda işlerin başka bir yöne kaydığının farkına varacaksınız. Özel hayatın gizliliğini bu program ile açığa çıkaran insanların ilgili merkezler tarafından gözetim altına alınması hatta ve hatta gerektiğinde işlediği suça göre de cezalandırıldığını bilmeniz gerekir. Telefon dinleme kendi cep telefonunuz ile hedef olarak seçmiş olduğunuz kişi arasında gerekli bağlantıların kurulmasından sonra kişinin gün boyunca yapmış olduğu tüm telefon konuşmalarını dinlemeye alabilirsiniz.
Dinlemenin yanı sıra hedef olarak seçtiğiniz kişinin telefon rehberinde kimlerin kayıtlı olduğunu öğrenebilirsiniz ve eğer isterseniz de telefon rehberinde numarasının bulunmasını istemediğiniz kişileri de devre dışı bırakabilirsiniz. Eğer sizlerde telefonunuzun dinlemeye alınmasını istemiyorsanız bu programlara karşı geliştirilmiş virüs programlarını telefonunuza yükleyerek önlem alabilirsiniz. Telefon dinlemek yasal zorunlulukları ortaya çıkartması gerekmektedir. Yasal zorunlulukların oluşmasında bazen yasalar yetersiz kalmaktadır. Yapılması planlanan dinleme işlemiş için savcılık izni gerekmektedir. Fakat bu durumun kolaylaşmasını beklerken, durumun daha da vahimleşmesine neden olmaktadır. Anlık yapılması gereken durumlarda ise izin alınıncaya kadar tehlikeli durum ortaya çıkmış olabilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık