DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

EV TOZU AKARLARI

21 Ekim 2014 Ekleme Saati: 15:32
751 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Ev Tozu akarları örümcekler, akrepler, pireler ve akarları içeren eklembacaklılar sınıfıdır. Ayırıcı özellikleri 8 bacaklı olmaları ve baş-göğüs (cephalothorax) ve karın (abdomen) olmak üzere iki parçalı vücutları olmasıdır. Yaygın alerjiye sebep olmaktadırlar.

 

Evlerimizde ev tozu akarları insan tüyleri, deri kalıntıları dahil olmak üzere ayrıca evcil hayvan besleniyor ise onlardan da düşen deri kalıntıları ve tüyler ile beslenirler. Yataklar, halılar, içi doldurulmuş oyuncaklar, kanepeler, sandalyeler yani yumuşak zeminler vb. yerlerde barınırlar.

 

Bu küçük akarlar gıda maddelerinde bulunanlara çok benzer, ancak bir mercek ile onları görebiliriz. Çıplak gözle görebilmemiz imkansızdır. Ev Toz Akarları çok sayıda ürer sağlık açısından önlem alınması gerekmektedir. Bireysel alınacak önlemler haricinde ilaçlama yapılması da gerekmektedir.

 

Toz akarları, dünya çapında astım ve alerjik semptomların en yaygın nedeni olarak kabul edilmektedir. Eşyalarınızın toz akarından temizlenmesi için (uzun zamandır kullanılmayan kıyafetler, yorganlar, örtüler, pikeler vs.) bir saatlik süre boyunca 60 santigrat derece (140 derece Fahrenheit) sıcaklıkları toz akarları için ölümcül olacaktır. Donma da ölümcül olabilir.

 

Tozu akarı alerjisi ile ilişkili semptomlar hapşırma, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, kulak tıkanıklığı, solunum problemleri, egzama ve (şiddetli vakalarda) astım dahil görülmektedir.

 

Eğer toz akarları alerjisi iseniz nasıl öğrenebilirsiniz? Özel alerji tedavisi için eğitimli bir doktora doğru tanı için danışılmalıdır.

 

Toz Akarı İlaçlama T.C. Sağlık Bakanlığı ve W.H.O. (Dünya Sağlık Örgütü) onaylı insektisitlerle uygulamalar yapmalıdır. böcek ilaçlama konusunda şirketimizden istediğiniz bilgiyi alabilir ve ilaçlama için randevu verebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık