DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

GÜVENLİĞİMİZ VE KONFORUN VAZGEÇİLMEZ UNSURLARI: KAPILAR

14 Ekim 2014 Ekleme Saati: 10:40
360 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Günümüzde kapı modelleri ve çeşitleri oldukça gelişmiştir. Belli başlı Kapı çeşitleri arasında garaj kapısı, Bahçe kapısı, Fotoselli kapılar, Endüstriyel Seksiyonel Kapılar sayılmaktadır. Bu kapı çeşitlerinden en yaygın kullanım alanı olan fotoselli kapılar ve garaj kapılarıdır.
Binanızın büyüklüğüne, kiriş aralığına ve mimari şekline göre uygulanan garaj kapıları kullanışlı ve güvenli kapı sistemlerindendir. Kullanıcının arzusu dışında açılması pek mümkün olmayan bu sistemde güvenlik üst düzeyde sağlanmaktadır. Kullanılan malzeme kalitesi ve üstün teknolojisi sayesinde uzun seneler problemsiz olarak kullanılır. 2 adet kumandası ve emniyet fotoseli bulunmaktadır. Garaj kapısı motorludur. Tavana doğru güvenli ve fonksiyonel bir şekilde açılır. Emniyet fotoseli bulunan kapı araya herhangi bir nesne girdiği zaman tekrardan açılır.
Emniyet fotoselleri tüm kapılarda standarttır. İstenildiği takdirde opsiyonel olan buton sayesinde garaj kapısı kumanda haricinde de açılabilir. Benzeri şekilde çalışma prensibi olan bahçe kapıları da mevcuttur. Bahçe kapısı motoru ise yine opsiyoneldir. Bir de Fotoselli kapılar da mevcuttur. Bu kapılar yana kayacak şekilde açılır ve daha çok giriş çıkışların çok yoğun olduğu alışveriş merkezleri, iş merkezleri gibi yerlerde sessiz olması, sıcak ve soğuk havanın mekândaki ısı kaybının önlenmesi amacıyla kullanılır. Otomatik kapı olma özelliği haricinde birçok fonksiyonu olan ve son derece estetik görünümü olan bu kapılar cam kapılardır.
Fotoselli kapılar kullanım kolaylığının yanında renk seçenekleri ile de ayrı bir estetik görüntüye sahiptir. Fotoselli kapılar plazalarda, Mağaza ve dükkânlarda, otel ve fabrikalarda, havalimanı girişlerinde, hastanelerde, iş merkezlerinde kullanılmaktadır. Kumanda seçeneği opsiyoneldir. Bu kapılara şifresi giriş özelliği de ilave edilebilmektedir. Şifreli geçiş sistemi herkesin girmemesi gereken bölümlere takılır.
Yine opsiyonel olan bir başka parça akü kitidir. Elektrikler kesildiğinde kapının işleyişinin aksamaması için opsiyonel olarak kurulur. Kullanım kolaylıkları ve güvenli bir ortam sağlamaları sebebiyle bahsedilen tipte ve özellikteki bu kapılar tercih sebebidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık