DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Öncü Kız Yurdu Hizmette

30 Ekim 2014 Ekleme Saati: 04:53
2.726 kez görüntülendi

Öncü Kız Yurdu Hizmette


Öncü Kız Yurdu Cumhuriyet bayramında Kurdele kesilerek hizmete açıldı 700Karapınar Öncü Kız Yurdu Cumhuriyet bayramında Kurdele kesilerek hizmete açıldı. Yurt bahçesinde yapılan programa, Garnizon Komutanı Topçu Albay Oğuz Osman Cantürk, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Ak Parti Karapınar İlçe teşkilat Başkanı Nadi Tartan, İlçe Emniyet Müdürü İzzet Meydan, Jandarma Komutanı Orhan Özcan, İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk, Sivil Toplum Örgüt Başkanları, Daire Amirleri ve vatandaşlar katıldılar.

Açılış Konuşmasını Yurt Müdiresi Tuba Cesur yaptı. Hoş geldiniz mesajı ile konuşmasına başlayan ve Eğitimin öneminden, yurt huzurundan bahseden Cesur, “Yurdumuza mensup olan öğrencilerimize kendi evlatlarımız, kendi kardeşlerimiz gibi bakıyoruz. Onların huzurlu bir şekilde eğitimlerini alabilmeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bu konuda bizlere destek veren daire amirlerimize ve bürokratlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Karaman Ermenek maden ocağında mahsur kalan işçilerimize ve ailelerine kısa sürede iyi haber temennisi ile söze başlayan İlçe Belediye başkanı Mehmet Yaka, “Karapınar’a okumaya gelen her öğrencinin, aileleri tarafından bize emanet olduğunun bilincindeyiz. Onlar bizim misafirimiz ve baş tacımızdır. Onların eğitimlerini tamamlayarak sağ salim ailelerine dönmelerini sağlamak görevimizdir” dedi.

Müftü Kadir Demirlenk’in duasının arkasından Kaymakam Ramazan Yıldırım’ın eşi Aysel Yıldırım ve Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka’nın eşi Saniye Yaka kurdeleyi keserek yurdu hizmete açtılar. Program Yıldız Simit Sarayının hazırladığı ihtişamlı ikram sunumu ile devam etti.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık