DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Ağız ve Diş Sağlığı ile Sağlıklı Gülüşler

12 Kasım 2014 Ekleme Saati: 17:00
388 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Hıza ve pratikliğe dayalı yaşadığımız günümüz dünyasında, her şeyin en hızlısını ve en pratiğini arıyoruz. Kesinlikle, hiçbir şekilde vakti olmayan özellikle iş dünyası mensupları sayesinde giderek büyüyen iş ve sanayi sektörü, türevleriyle birlikte, gıda sektörünü de etkilemiş oldu.

Yıllar önce teknolojik faaliyetleri bizden daha hızlı büyüyen Avrupa da başlayan ve hızla yayılan “fast food” sektörü çoğu “vakit sıkıntısı” çeken kişiye hızlı, pratik ve doyurucu çözümler sundu. Ama bu doğal ve normal olmayan yol, çoğu durumda olduğu gibi yine insan sağlığına, özellikle ağız ve diş sağlığına karşı ilk başta büyük görünmese de etkileri zamanla görülen çoğu ağız ve diş sağlığı sorununa neden oldu.

Fast food sektöründe kullanılan birçok gıda maddesinin içeriğinde bol miktarda glikoz (şeker) laktik asit ve bunlar gibi sayısı ve ağız ve diş sağlığına zararlı birçok madde bulunmaktadır. Kullanılmaması ağız ve diş sağlığı için tabi ki daha faydalı ama dar zamanda doyurucu öğünler için çoğumuz bu tür gıdaları tercih ediyoruz.

Ama unutulmamalıdır ki, ağız ve diş sağlığı için her zaman en iyisi doğal olanlardır. Sağlıklı bir gülüşün yerini hiçbir şey tutamaz.

Daha fazla bilgi için www.disklinik.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık