DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Ağız ve Diş Sağlığınıza Dikkat Edin

14 Kasım 2014 Ekleme Saati: 17:03
533 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

En yüksek değerini insan ve insan sağlığı olarak belirleyen kuruluşumuz confident uzmanlarıyla profesyonel, kesin sonucu taşıyan insan sağlığını en önemli aktivitesi kabul eden ağız ve diş sağlığı merkezimiz diş hekimliğine ait tüm branşlarda doktora derecesine sahip diş hekimleriyle hizmet vermektedir.

Çok branşlı yaklaşımı, kesin tanı ve tedavisi ile ağız sağlığında tartışmasız kaliteli hizmet sunan kuruluşumuz ağız çene cerrahisi, periodontoloji, endodonti, protetik tedavi, ortodonti, pedodonti branşlarında profesyonel kadrosu ile hizmet sunmaktadır. Etkenine ve şiddetine göre Çeşitli anlamlar ifade eden diş ağrısı soğuk ve tatlı etkenlerine tepki veriyorsa çürük ağızda var olan dolgularda yaşanan sorun, kırık diş etlerinde çekilme gibi rahatsızlıkları ifade ederken sıcak etkenler sonucu tepki veriyorsa enfeksiyon sinüzit gibi sorunları ifade eder.

Diş eti hastalıkları yani diş eti çekilmesi kronik diş eti iltihabı olarak adlandırılırken genellikle bölgede yaygınlık göstererek diş kaybetmelere neden olur. Diş eti hastalıklarının genel özelliğinde bulunan iltihap genel anlamda hastalığın boyutunda oldukça önem ve neden arz eder.

Gingivist adı verilen diş eti iltihabının oluşmasını bakteri plağı, mikroorganizmalar ve diş taşı bunlara bağlı mevcut olan zararlı ürünler oluşturur. Yüz ve diş düzensizliklerinin tanı ve tedavi branşı olan ortodontide tedavi genellikle metal ya da porselenden yapılmış diş teli ile gerçekleştirilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık