DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme Testi

17 Kasım 2014 Ekleme Saati: 14:38
829 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Bebeğin cinsiyetini öğrenmek için annenin Çin takvimine göre yaşını ve gebe kaldığı ayı kullanmak gereklidir.

Annenin Çin Takvimine göre Yaşı Nasıl Hesaplanır?

Yani Çin takvimine göre annenin yaşının hesaplanması için şu anki yaşınıza +1 ya da+2 eklemeniz gereklidir. Doğum tarihiniz eğer 1 Ocak ile 26 Şubat tarihleri arasındaysa şuan ki yaşınıza +2 eklemeniz gerekmektedir. Doğum tarihiniz geriye kalan tarihlerde ise +1 eklemelisiniz. Yani 24 yaşındaysanız ve 1 Ocak – 26 Şubat tarihleri dışında doğduysanız Çin takvimine göre 24+1=25 yaşındasınız.

Annenin bu takvime göre yaşı öğrenildikten sonra, gebe kaldığı ay ile annenin yaşının kesiştiği noktada yazan kız ya da erkek ifadeleri ile bebeğin cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

Çin Takviminde Yaşım Neden Farklı Çıkıyor?

Çin takviminde bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesi için gerekli olan bilgilerden bir tanesi de annenin doğum tarihidir.

Yani Çin takvimi yaş hesaplama şu şekilde olmaktadır;

Annenin doğum yılı bilinmek zorundadır. Günümüzde artık herkesin doğum tarihi net olarak bilinmektedir. Annenin şu anki yaşının üzerine duruma göre 1 ya da 2 eklemesi gerekecektir. Bu hususta ise önemli olan konu annenin doğduğu ay ve gündür. Eğer annenin doğduğu tarih 01 Ocak – 26 Şubat tarihleri arasında ise anne adayı yaşına +1 eklemelidir. Bu tarihler dışında kalan tarihler arasında doğmuş olan anne adayları ise yaşlarına +2 eklemelidirler. Böylelikle annenin bu takvime göre yaşı hesaplanmış olur.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık