DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Güneş Gözlüklerin Göz Sağlığına Etkisi Nedir?

12 Kasım 2014 Ekleme Saati: 17:00
583 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Çoğu okur güneş gözlüklerinin keyfi bir aksesuar olduğuna inanır. Erkekler yakışıklı ve havalı görüneyim, kadınlar da daha çekici ve alımlı görüneyim düşüncesinde olabilirler. Ya da erkek veya kadın az ya da çok uyku hallerinde çirkin bir görünüm veren göz şişmelerinin özüne geçmek ve bu kusuru kapatmak için güneş gözlüğü kullanmayı tercih ederler. Bu kesim insanların güneş gözlüğü hakkında bildikleri sadece bunlar ise tekrar düşüncelerini gözden geçirmeliler.

Güneş gözlüğü ulanmanın önceliği sağlıktır. Sağlıklı gözlere ve zarar veren parlak ışıklara maruz kalmamak için güneş gözlükleri takılır. Elbette bu sorumluluk yerine getirilirken şık güneş gözlüğü modelleri ve kaliteli camlar kullanmak gerekli. İşporta tezgâhlarında satılan 3-5 TL fiyatlı güneş gözlükleri size çok şık ve cazip gelebilirler. Ama lütfen dikkat! Bu gözlükler, kesinlikle göz sağlığını tehdit ederler. Çünkü bu gözlüklerin güneşin zararlı UV ultraviyole ışınlarını bloke edecek yetenekleri yok. Bununla beraber Mor ötesi IR ışınları da kesemezler. Böyle bir teknoloji pahalı olduğu için 3-5 TL ye sıkıştırılamaz. Son derece titiz deney ve gözlemlerle /araştırma geliştirme projeleri ile ve tonlarca para harcanarak geliştirilen özel UV ışınlarını koruyan camlara sahip gözlükler işporta tezgâhlarına düşmez hiçbir zaman.

MUSTANG BAYAN GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Genç ve modern kadını tanımlayan ve spor tarza yakınlığı ile bilinen Mustang bayan güneş gözlüğü modelleri, bu seneki koleksiyonunda da yine şıklığın ve spor yaşamın çizgilerini koruyor. Güneş gözlüğü sektörünün öncü isimlerinden olan Mustang, farklı tasarımları ve her yüz hattına ayrı uygun modelleri ile yeni sezona damgasını vuruyor. Mustang, bayan güneş gözlüğü modelleriyle, farklı çizgisi ve tasarımları ile şıklığa ve rahatlığa önem veren kadınların bir numaralı tercihi olma yolunda ilerliyor.

2014 – 2015 Sezonu güneş gözlüğü kreasyonunda Mustang, Damla modeline önem veriyor. Damla modelinin yanı sıra Oval, Yekpare ya da Spor modelleri ile ön plana çıkan Mustang, sadece model çeşitleri ile değil, rahatlık ve sağlık açısından da beğenilen bir marka olarak ön plana çıkıyor. Bayan güneş gözlüğü katalogunda çeşitli çerçeve renkleri ile de size kendi gözlüğünüzü yaratma imkânı sunuyor. UV ışınları ve gün içinde maruz kalınan zararlı ışınlardan korurken, güneş gözlüğü modellerinin çoğunda rastlanan göz yorgunluğu oluşumuna da fırsat tanımıyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık