DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

Hijyen Getiren Alışveriş

22 Kasım 2014 Ekleme Saati: 12:20
382 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Açıkçası medeniyete biraz uzak bir alanda yaşıyorum. Evimiz dededen kalma eski, ancak sağlam bir konak olmakla beraber yılların getirdiği yorgunluktan olsa gerek kalorifer böceği denen illete karşı savunmasız durumdaydı. Daha önce defalarca ilaçlama yapmamıza rağmen en fazla 1 ay rahat edebiliyorduk. Çünkü gene üremenin yolunu buluyorlardı.

Birçok ilaçlama metodunu da denemiştik ve açıkçası ilaçlardaki ağır kimyasallar özellikle de kokusuyla bizi de zorluyordu. İnternette yaptığım araştırmayla borik asit ve pudra karışımının hem sağlıklı hem de kalorifer böceklerine karşı en etkili yol olduğunu öğrendim. Çiftliğimizde alan oldukça geniş olduğundan tüm olası yerlerde bol miktarda kullanmaya karar verdik.

İnternette kısa bir fiyat karşılaştırması ve araştırma yaptıktan sonra www.kimyaborsasi.com.tr sayfasını uygun buldum. Bilgi hattı da bana makul argümanlar sunmuştu. Ayrıca siteyi incelerken özellikle insan sağlığına dost gıda koruyucu olmasıyla bilinen potasyum sorbat hakkında da fikir aldım. Fazla üretim yapmıyor olmakta süt ve peynir gibi gıdalarda yarayışlı olduğunu duymuştuk ve ilerisi için alabilirdik.

Ama benim öncelikle borik asidi almam gerekiyordu. Siteye üye olup siparişi verdikten 5 gün sonra ilçe merkezindeki kargo temsilciliğinden ürünümü aldım. Nihayet kalorifer böceklerinden kurtulduk. Dedikleri gibi de pudra ile karıştırıp kokusuz bir şekilde çözüme kavuştuk. Bu arada gübreleme için kullanmayı düşündüğümüz potasyum nitrat alışverişimizi de uygun fiyatları sebebiyle artık buradan yapmaya karar verdik.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık