DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

İstanbul’un Kalbindeki Lezzet: Beyoğlu Çikolatası

27 Kasım 2014 Ekleme Saati: 17:30
1.078 kez görüntülendi

İstanbul’un Kalbindeki Lezzet: Beyoğlu Çikolatası

cikolata-sepetiİstanbul dendiğinde, Beyoğlu akla ilk gelen semtlerden biridir. Hatta bazılarımız için Beyoğlu her şeydir. Birçok farklı kültürün yaşandığı bu bölge, tarihin tüm güzelliklerini, yaşanmışlıklarını yansıtır. Beyoğlu tarih kokar. Beyoğlu aşk kokar. Beyoğlu bir de çikolata kokar. Çünkü Beyoğlu çikolatası yalnız İstanbul’da değil tüm Türkiye’de meşhurdur. Onun kendine has bir lezzeti vardır. O bir tutkudur. O herkesin sevebileceği mükemmel bir tattır.

 

Taksim Çikolatası, Nam-ı Diğer Beyoğlu Çikolatası

 

Beyoğlu çikolatası 50’li yıllardan bu yana İstiklal Caddesi’ndeki minik büfelerin vitrinlerini süslüyor. Bütün çekicilikleriyle göz alan o çikolataları görmek bile hemen canımızın çekmesine yetiyor. O yaldızlı kağıda sarılmış, mükemmel lezzetlerden hemen bir tane alıp yürüye yürüye yiyerek keyfini çıkartmak istiyoruz.

 

Beyoğlu çikolatasının bir diğer adı Taksim çikolatası. Beyoğlu semtine gelip, İstiklal caddesine girdiğinizde irili, ufaklı birçok dükkânda bölgeye has bu çikolatalardan bulabilirsiniz. Bunların büyük çoğunluğu el emeği, göz nuruyla hazırlanan, fabrikasyon olmayan ürünler. Belki de lezzetinin asıl kaynağı bu. Bu çikolatalar, tamamen doğal malzemelerle, katkısız olarak üretiliyor. En çok fındıklısı sevilse de, bademlisi, bitteri ve fıstıklısı da sıkça tercih ediliyor. 7’den 70’e herkesin sevdiği, nostaljik bir tat olan bu çikolataya kavuşmanız artık çok daha kolay!

 Beyoğlu Çikolatası

Beyoğlu Çikolatası Çeşitleri, Tam Damak Zevkinize Göre

 

İstanbul’a geldiğinizde Beyoğlu çikolatasının tadına bakmış ve bu lezzete bayılmış olabilirsiniz. Öyle ki bu lezzet deneyiminin ardından başka çikolatalar sizi artık kesmiyor olabilir. Belki de İstanbul’da yaşamanıza rağmen yolunuz Beyoğlu’na düşmüyordur. Eskiden Beyoğlu dışında başka bir semtte bulunmayan bu çikolataları özlediyseniz üzülmeyin. Bu enfes çikolataları artık sekercity.com’dan satın alabilirsiniz! Beyoğlu’nda satılan tüm ürünleri bu internet sitesinde en uygun fiyatlarla bulmak mümkün. Üstelik vereceğiniz adrese, istediğiniz zamanda teslim hizmetiyle!

 

Mabel markasının kalitesiyle üretilen bu çikolatalar, her damak zevkine uygun çeşitleriyle sitede yer alıyor. En ünlü çeşidi fındıklı olsa da, bitter, sütlü, fıstıklı ve bademli çeşitlerini de gönül rahatlığıyla alabilir ve afiyetle yiyebilirsiniz! Nostaljik lezzetlerden vazgeçmeyenlere şiddetle öneriyoruz!

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık