DOLAR: 4.59 TL
EURO: 5.42 TL

Kadına Şiddet ve Cinsel İstismar Konferansı

19 Kasım 2014 Ekleme Saati: 15:58
1.618 kez görüntülendi

Kadına Şiddet ve Cinsel İstismar Konferansı

jandarma_karapinar_konferans 700Karapınar İlçe jandarma Komutanlığı tarafından tertip edilen “Ailenin Korunması, Kadına karşı Şiddetin önlenmesi ve Çocukların cinsel istismarı” konulu konferans, Karapınar Kültür Merkezinde yapıldı. Karapınar kaymakamlığı, Belediye başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün destek verdiği programa, Karapınar kaymakamı ramazan Yıldırım, Garnizon Komutanı Topçu Albay Oğuz Osman Cantürk, Belediye başkanı Mehmet Yaka, Cumhuriyet Savcısı Gökhan Özümazlum, Ak Parti Karapınar İlçe Başkanı Nadi Tartan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, İl Jandarma Komutan yardımcısı Jandarma Albay Ümit Fidan, daire amirleri, S,vil Toplum Örgüt Başkanları, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda ilk konuşmayı, Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin önlenmesi konulu sunumu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Sosyal Hizmet Uzmanı ve ile Danışmanı Polat deveci yaptı. Vatandaşlar ile karşılıklı sohbet havasında geçen konuşma da Deveci, Aile de eşler arasında iletişimin öneminden bahsetti.

Programın birinci seansının ikinci konuğu ise Ailenin Korunması ve kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Konulu sunumu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Psikolog Özlem Tekeli yaptı. Ailede kadının da erkeğinde hakları olduğundan bahseden Tekeli, Kanunlar nezdinde kadının mağduriyetini gideren maddeler hakkında bilgiler sundu.

Programın birinci seansının bitmesi ile dışarıya alınan velilerin yerine ikinci seansda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullardan getirilen öğrenciler salona alındı. Programın ikinci seansının konuşmacısı ise Çocukların Cinsel istismarı konulu sunumu ile Sosyal Hizmet Uzmanı Zülal Eroğlu oldu. Çocuklara iyi dokunuş, kötü dokunuş, istismar gibi konularda bilgi veren Eroğlu, kötü dokunuşlar ve cinsel istismar karşısında çocukların nasıl bir davranış sergileyeceği noktasında çocukları bilgilendirdi.

Program konuşmacılara plaket verilmesi ile son buldu.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık