DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Kimyasal Maddelerin Kullanım Alanları

22 Kasım 2014 Ekleme Saati: 12:20
1.810 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Kimya sektörün de ve sanayisinde çalışan bireyler için oldukça kolaylık sağlayan kimyaborsasi.com.tr sitesi gerek yapılan açıklamalar gerekse bilgilendirmeleri ve görselleri ile kişilere kolaylık sağlamaktadır.

Kimya Borsası yasaklanmış ve kısa süre sonra belirli yerler de kullanımı mümkün hale getirilmiş olan sodyum klorat kimyasalını da içermektedir. Bitki öldürücü olarak da tanınan sodyum klorat zararlı, zehirli ve özellikle yabani otların yok edilmesinde kullanılmaktadır. Patlayıcılar için hammadde yapılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Vazgeçilmez sektör kimyanın yanı sıra kağıt ve roket yapımında da kullanılmaktadır.

Çoğunlukla boyaların yapısında bulunan boyanın dağılmasını ve pürüzsüz olmasını sağlamak ile birlikte boyar ve donucu olan mono etilen glikol ısıl işlemlerde de kullanılmaktadır. Antifrizin çeşitli zararlı etkilerinden dolayı yaygınlaşan mono etilen glikol kullanım alanlarını da genişletmektedir.

Suda kolay çözünmesinden dolayı kısa ömürlü olan erimeden buharlaşma gözlenen amonyum klorür kimyasalı sayesinde kimya sektöründe çözeltilerin ayrıştırılması kolaylaştırılmaktadır. Madeni eşyalarının yüzeylerinin temizlenmesinde kullanılan bu kimyasal tekstil de kumaş baskılarında kullanılmaktadır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık