DOLAR: 4.72 TL
EURO: 5.50 TL

Kuru Ciltlerin Bakımı Nasıl Olmalı?

22 Kasım 2014 Ekleme Saati: 16:00
492 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Kuru cilt tipine sahip olmak özellikle de kış aylarında oldukça zordur. Cildi sürekli nemli tutmak ve kuruyup çatlamasına engel olmak için birçok ürün denemek ve doğal bakımlar yapmak gerekir. Kuru cilt tipi yağlı ciltler tarafından çok kıskanılan ama aslında hiçte kıskanılacak bir cilt tipi olmayan türdür. Sürekli kuruyup çatlayan ve neme ihtiyaç duyan bir cildin bakımı diğer türlere göre oldukça zor ve meşakkatlidir.

Kuru cilt tipine sahip olanların ciltleri için kozmetik ürünler pekte fayda vermeyecektir. Bunun sebebi kuru cilt bakımı için imal edilen*bütün ürünler içerisinde cildi o ürüne mecbur eden ve aslında çokta faydalı olmayan birçok kimyasal ürün barındırırlar. Oysa ki cilde doğal bakım yapmak hem hiç zarar vermezken hem de tam istenilen sonucu verir. Kuru cilt tipine sahip kişiler için birçok doğal bakım yağı bulunur. Bunlardan birincisi hiç şüphesiz ki buğday yağıdır. Hem cildi besler ve onarır hem de nem dengesi için vazgeçilmezdir.

Kuru cilt tipi için uygulanabilecek bir diğer doğal cilt bakımı ise kayısı çekirdeği yağıdır. Hem cildi nemlendirir hem de birçok yaşlanma belirtisi ile savaşır. Yağları uygulamak da bir o kadar basittir. Avucunuza alacağınız 3 damla yağı önce ellerinizin arasında ısıtıp sonrasında da cilde yumuşak hareketler ile sürülür.

Doğal cilt bakımında sayısız yöntem bulunmaktadır. Bunlar yalnızca cildi nemlendirmek ve çatlamaktan korumak değil aynı zamanda temizlemek, maske yapmak ve korumaktan geçer. Kuru ciltler için pek çok bakım önerisi ve doğal bakım yöntemleri bulunmakta. Cildinize kozmetik ürünler ile zarar vermeyi bir tarafa bırakın. Doğadan gelen güzelliğe göz yummayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık