DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Sıradışı Bir Aşk Hikayesi: Gergedan Mevsimi

19 Kasım 2014 Ekleme Saati: 18:15
643 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Yönetmen koltuğunda İranlı Bahman Godabi’nin oturduğu “Gergedan Mevsimi” filmi 2012 yılında vizyonda bir İran – Türkiye ortak yapımı olarak yer almıştır. Bahman Godabi’nin aynı zamanda yazdığı film, sıradışı bir aşk hikayesiyle izleyicinin karşısına çıktı. Başrollerinde Monica Bellucci, Behruz Vüsuki gibi isimlerin yer aldığı filmde, aynı zamanda Caner Cindoruk, Yılmaz Erdoğan, Belçim Bilgin, Arash Labaf, Beren Saat, ve Ali Pourtash da  oynamaktadır.

Yönetmen Bahman Godabi, aile dostu olan ve İran’da gerçekleştirilen İslam Devrimi sırasında 27 yıl hapise mahkum edilen şair Sadegh Kamangar’ın hayatından esinlenmiştir. Sahel ve Mina adlı iki karakterin benzersiz aşk hikayesi anlatılır. Mina, Sahel’den ayrı düşüp 10 sene İran’da hapis yattıktan sonra serbest kalır. Ancak Mina, büyük aşkı Sahel’in hayatını kaybettiği düşüncesiyle iki çocuğunu da alıp İstanbul’a yerleşir. 20 yıl sonra serbest bırakılan Sahel ise, Mina’nın nerede olduğundan habersiz bir şekilde hapishaneden çıkar çıkmaz eşi Mina ve çocuklarını bulmak için yola çıkar. Kaplumbağalar da Uçar (Turtles Can Fly) ve Sarhoş Atlar Zamanı (A Time for Drunken Horses) gibi filmleriyle sinema dünyasında yer etmiş Bahman Godabi, Gergedan Mevsimi filmi ile ilk defa Türkiye’de film çekmiştir.

Bir kısmı İran’da, bir kısmı Türkiye’de geçen filmde, ünlü yönetmen aynı zamanda Türk oyuncularla ilk defa çalışmıştır. Yılmaz Erdoğan, Beren Saat, Belçim Bilgin gibi oyuncuların yanında Caner Cindoruk da bu proje sayesinde Monica Bellucci ile beyaz perdeyi paylaşma fırsatına erişmiştir. Film aynı zamanda dünya çapında bir çok festivalden bol sayıda ödül almıştır. Ödüllerin bir çoğunu alan filmin görüntü yönetmenliğini yapmış olan Turaj Aslani, sinema eleştirmenlerince aldığı ödülleri hakederek almıştır. Yılmaz Erdoğan, Monica Bellucci gibi ünlü oyuncularla ve Bahman Godabi gibi ünlü bir yönetmenle çalışma fırsatı bulan Caner Cindoruk, kendisinden beklenileni vererek izleyici hayal kırıklığına uğratmamıştır. Çukurova Üniversitesi’nde Devlet Konservatuarı Bölümü mezunu Cindoruk, bu yapım ile birlikte ilk defa uluslararası alanda seyirci karşısına çıkmıştır. Şu anda Türkiye’de yayınlanan “Aramızda Kalsın” dizisinde oynadığı karakter ile oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık