DOLAR: 4.47 TL
EURO: 5.28 TL

Sodyum Bileşenleri

26 Kasım 2014 Ekleme Saati: 15:33
526 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Bir kimya öğretmeni için en zor işlerden biri kimyada mol kavramını öğretmektir. Tek zor olan konu bu değildir. Bundan dolayı da yılın büyük bir kısmını ciddi sıkıntılı zamanlarla geçirmekteyiz. Kaynaklarda yeterli bilginin olmaması ve olan bilgilerin de anlaşılır olmaması da öğrenciler ile aramızda problemlere neden olmaktadır.

Bu problemi aşma konusunda en büyük yardımcım olabilecek bir kaynak arayışına girmekte iken büyük isim yapmış yayınevlerinin sorularını ve konu anlatımlarını incelerken sınava yönelik aynı anlaşılmazlıkta anlatımlar olduğundan bunlardan vazgeçtim. kimyaborsasi.com.tr sitesinde sodyum bileşenleri hakkında oldukça mükemmel veriler bulunmaktaydı. Bunları inceleyip derslerimde işlemeye başladığımda öğrencilerimde de öğrenmede kolaylık yaşadılar. Sitrik asit konusunda herhangi bir denklem denkleştirme sıkıntısı yaşamıyorlar artık. Ya da öğrencilerde sodyum bikarbonat hakkında çözelti edilmesini istediğimde herhangi bir problem yaşamaksızın yanıt veriyorlar.

En çok şaşırdığım kısım ise en zor formül olan sodyum bisülfat konusunda oldukça açık ve anlamlı bir öğrenme gerçekleştirmişler iyi ki bu site var ve herkes erişebiliyor. Bu sayede mesleğimi daha rahat yapabiliyorum.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık