DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Üniversite Kimyası

26 Kasım 2014 Ekleme Saati: 15:34
457 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Bir üniversite öğrencisi olarak kimya derslerinin zorluğunu sadece bu bölüm öğrencileri anlayabilir. Bu zorluğun üstesinden gelmek için her elementin, elektronun tüm bilgilerine ulaşmak ve bunlar arasındaki bağların türlerini ve bağ kuramayan elementlerin ilişkisini bilmek gerekiyor. Bu kadar bilgiyi bilmek de insanlarda bir takım problemler oluşturuyor, hem fiziki olarak hem de ruhsal olarak.

En son yaptığım araştırmada sodyum hidroksit hakkında bileşim formülü hakkında bilgi ararken kimyaborsasi.com.tr sitesinin kaynaklarına baktım. Bu kaynakların içerisinden bana yaramayan bilgi bulamadım.

Başka kayda değer bilgiler bulabilirim diye sitede gezinirken asitler konusuna denk geldim. Bu konuda elde edilen bilgiler çok karmaşık olduğundan düzenli olma ihtimalini göz önünde bulundurarak verileri inceledim. Asetik asit konusunda hiç anlayamadığım konularda bir proje ödevi hazırladım ve oldukça yüksek not aldım. Bu veriler sonrasında bu siteye abone oldum ve her ödevimde ilk kaynak olarak buraya bakmaktayım.

Son olarak sodyum nitrat konusunda yaptığım araştırmalarda elde ettiğim verilerle bitirme tezime yardımcı olacak ciddi bilgiler aldım ve kullandım.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık