DOLAR: 4.86 TL
EURO: 5.70 TL

Üniversitemize Kavuştuk, Sıra Fakültemizde

6 Kasım 2014 Ekleme Saati: 22:23
3.382 kez görüntülendi

Üniversitemize Kavuştuk, Sıra Fakültemizde

karapinar_Universite_acildiKarapınar yeni üniversite binasına kavuştu. Yaklaşık 12 ay gibi kısa bir sürede başlayıp tamamlanan hizmet binası, mevcut üniversite binasının hemen yanına yapıldı.

Kalabalık bir protokol kitlesi ile açılan Üniversite açılışına, S.Ü. rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Kalkınma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kesik, Konya Büyükşehir Belediyesi genel Sekreteri Haşmet Okur, S.Ü. Genel Sekreteri Fazilet Uyar, Karapınar Kaymakamı Ramazan Yıldırım, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Karapınar Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu, S.Ü. Aydoğdanlar MYO Müdürü Prof. Dr. Hakan Yalçın, S.Ü. Aydoğanlar MYO eski müdürü Prof. Dr. Alp Önder yıldız, Ak Parti Karapınar İlçe Teşkilat Başkanı Nadi tartan, Sivil Toplum Örgüt Başkanları, Daire Amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını Okul müdürü Prof. Dr. Hakan Yalçın yaptı. Davetlilere hoş geldin diyen Yalçın, okulun kısa sürede başlayıp tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederken, bu hizmet binasının ilk adımında katkı sağlayan okul eski Müdürü Prof. Dr. Alp Önder Yıldız’a, okul yapım aşamasında katkı sağlayan Prof. Dr. Ahmet Kesik’e, S.Ü. Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’e, ve emeği geçen sayamadığı herkese teşekkür etti.5 katlı binada 16 derslik olduğunu söyleyen Yalçın, “Okulun bölümlerinde emektarlardan olan Prof. Dr. Ahmet Kesik Konferans salonu, Prof. Dr. Alp Önder Yıldız Kütüphanesi mevcuttur” dedi.

S.Ü. Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise, “Karapınar’a yakışan ve kısa sürede hizmete sunulan bu güzel binanın ilçemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi

Prof. Dr. Ahmet Kesik ise, Karapınar’ı üniversite ile tanıştıran eski belediye başkanlarımızdan haşmet Okur’a teşekkür etti.

Karapınar kaymakamı Ramazan Yıldırım, “Bu güzel binanın da Karapınar’a kazandırılmasında emeği geçenlere ve Karapınar’ın hem bürokratlar açısından, hem idareciler açısından son derece şanslı olduğunu söylerken, Rektöre hitaben, Karapınar’a fakülte istiyoruz mesajını verince ayakta alkışlandı. Rektörün ise olumlu yönde tebessüm ederek başı ile okey verdiği görüldü.

Daha sonra plaket töreni ile ikram için dışarıya çıkıldı.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Hüseyin BİRER dedi ki:

    Sebep olan emeği geçen herkesten Allah razı olsun. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.

Yukarı Çık