DOLAR: 4.72 TL
EURO: 5.50 TL

Ak Parti Olagan Kongresi Yapıldı

7 Aralık 2014 Ekleme Saati: 23:25
7.867 kez görüntülendi


Adalet ve Kalkınma Partisi Karapınar 5. Olağan kongresi, Karapınar Belediyesi Düğün Salonunda yapıldı. Kongreye, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Bölge Milletvekilleri, Ak Parti Konya İl yöneticileri, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ve partililer katıldılar.

ak parti olağan kongre 700Programın ilk konuşmasını yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’dan Karapınar’a müjdeli haberler verdi. Karapınar Devlet Hastanesinin Konya İli Kamu Hastaneleri Genel sekreterliğine teslimine hazır olduğunu ve Hastane kavşağına Alt geçit yapılması noktasında çalışmaların hemen başlayacağı sözünü verdi.

ak parti olağan kongre 700 2Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ı yolcu ettikten sonra açılış konuşmasını yapan Karapınar Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Nadi Tartan, “Daha çok çalışmamız gerekiyor. Bu çalışmalarımızı sergilemek için sizlerden almış olduğumuz güven desteği ile yolumuza devam etmeye niyetliyiz. Allah bizleri mahcup etmesin. Kongremiz ilçemize ve ülkemize hayırlı olsun.” dedi.

Divan Yönetiminin oluşturulmasından sonra Karapınar belediye başkanı Mehmet Yaka kürsüye davet edildi. Yaka, Belediye olarak yapılan çalışmalardan ve Karapınar’ın son yıllarda kat ettiği yolu anlattı. Enerji İhtisas merkezi olarak ilan edilen Karapınar’ın yakın gelecekte edineceği konumdan bahsetti. Yeni yönetime başarılar dileyen Mehmet Yaka, “Yeni yönetim ile beraber ilçemiz için en güzel çalışmaları omuz omuza yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Ak Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk İyibildiren “Teşkilatın kuruluşundan bu güne kadar emeği geçen kurucularımızı da unutmamak lazım. Onlara da verdikleri emekten dolayı teşekkür ederiz. Karapınar’dan desteğin devamını istiyoruz” dediğinde üyelerden Halil Yavuz, “Karapınar’dan bir Milletvekili istiyoruz artık” dediğinde salondakiler ayakta alkışladılar.

ali gülbahar Ak Parti  ilçe başkan adayı 700 3Daha sonra ilçe seçim kurulu tarafından seçim için oylama başlatıldı. Saat 17:00 de sandıkların açılması ile yapılan sayımlarda, 401 üyeden 283 ü oy kullandı. 4 geçersiz oy çıkan sandıklardan çıkan liste şöyle. İlçe başkan adayı Nadi Tartan ve

Asil üyeleri,

Mehmet Uğur, Mustafa Köklüsoy, Muhammet Bilgeç, Fatma Aktürk, Erol Parlak, Cahit Oruç, Tahsin Gündoğdu, İbrahim Şenyiğit, İsmail Akkaya, İzzettin mavi, Ercan İvriz, Mehmet Koçaker, Bülent Ümit, Faruk Yeşilyurt, Şadi Yazgan, Mehmet tartan, Vehbi Özdemir, Tuba Cesur ve Zeynep Sayman.

Yedek Üyeler,

Yılmaz Şentürk, Hazım Sezer, Mustafa Akkaya, Sefer Aydınbelge, İsmet Kurtay, Mustafa Şentürk, Adnan Parlak, M.Nazım Öztürk, Hakan Yalçın, Selçuk Çeliktürker, Osman oğlu Mehmet Özüdoğru, Abdullah Yıldırımel, Ahmet Düzenli, Zeki Savur, Mustafa Akdoğan, Yasin Cenan, Oktay Ergen, Raşit Saraçoğlu, Mehmet Ünver ve Atilla Bütün.

İl Delegeleri asil Üyeler, Nadi Tartan, Mehmet Yaka, Mehmet Mugayıtoğlu, Mehmet Uğurlu, M.Namık Köklüsoy, Mehmet Uğur, Faruk Yeşilyurt, Emre Özsoy, Fettah Öztürk, Duran Karagöz, Yusuf Zengin, Necati Karakara ve Ali Gülbahar

İl Delegesi yedek üyeler, Bülent Ümit, Mehmet Tartan, Mehmet Koçaker, İzzettin Mavi, Şadi Yazgan, Vehbi Özdemir ve Tuba Cesur olarak oylandı.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. ULVİ UZUNÖZ dedi ki:

    VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN HİZMET BEKLİYORUZ

  2. saksı dedi ki:

    Hocam Çok Güzel Bir Makale Paylaştığınız İçin Teşekkürler

Yukarı Çık