DOLAR: 4.56 TL
EURO: 5.36 TL

fare ilaçlama yöntemleri

30 Aralık 2014 Ekleme Saati: 15:18
953 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Farelerin sadece bazı yerlerde ve bölgelerde olduğu düşünülse de bu kanı yanlıştır. Kentsel dönüşüm, mevsimsel hareketler, kent yaşamı veya artan sıcaklar nedeniyle her an, her yerde fareler ile mücadeleye girmek durumunda kalabilirsiniz. Üstelik bu mücadele hiç kolay olmayacaktır.

Fare ilaçlama

Koku duyuları oldukça güçlü olan, çeşitli gıdaları kolayca bulan ve hızla çoğalan farelerle mücadele, ciddi bir çalışma ve sabır ister. Bu çalışmaların zaman kaybetmeden yapılması kritiktir. Birçok türü bulunan fareler, tifus, veba, verem, kuduz, humma, bağırsak hastalıkları ve çeşitli alerjik hastalıklara davetiye çıkarır. fare ilaçlama yöntemlerinin bulunmadığı dönemlerde farelerden geçen hastalıklar nedeniyle pek çok insan hayatını kaybetmiştir.

fare ilaçlama

Günümüzde fare ile mücadele etmek, eskiye oranla çok daha kolaydır. Gelişen teknoloji ile beraber fareyi üzerine çeken fare ilaçları ve fare istasyonları çok daha kolay kullanılabiliyor. Ancak, ilaçlamanın uygun ve yeterli dozda yapılması gerekiyor.

Peki, sadece tek bir ilaçlama yöntemi mi var?

İlaçlama yöntemleri 2’ye ayrılıyor.

Fare İlaçlama Yöntemleri

Kokulu İlaçlama

Kokulu fare ilaçlama yöntemi, farelerin yok edilmesinde en etkili yöntemdir. Bu yöntem sayesinde farelerin oksijen almalarına engel olunur ve kesin çözüm elde edilir.

Sıvı İlaçlama

Fare ile mücadele için kullanılacak sıvı ilaçlamada ilaçların kokulu olması gerekir.

Sıvı ilaçlama yapılan ortamda gıdalar varsa, ağızları kapatılmalıdır. Gıdalara temas eden ilaçlar, kişilerin solunum yollarında çeşitli sağlık problemlerine neden olabilir. Sıvı ilaçlama ile yerlerinden çıkan fareler kolayca yok edilebilir. Sıvı ilaçlama yöntemleri daha çok kapalı alanlar için uygulanmaktadır. Bu ilaçlama yöntemleri yerine, sıradan ilaçlara yönelen kişiler doğru sonuçlar elde edemez. Yanlış yönlendirmeler ve yetersiz fare ilaçları ile istenilen sonuç elde edilemediği gibi fareler bu ilaçlara karşı bağışıklık kazanabiliyor.

Bu durumda sayısı her geçen gün artan farelerle baş edebilmek de güçleşiyor. Farelerin gittikçe çoğaldığı düşünüldüğünde ilaçlama konusunun ne kadar kritik olduğu anlaşılacaktır. Farelerle nasıl mücadele edeceğinizi bilmiyorsanız, profesyonel ve ruhsatlı ilaçlama firmalarından destek alabilirsiniz. Bu firmalar, fareyle mücadelede kesin sonuca gitmek amacıyla nitelikli çalışmalar yapmaktadır.

Ekonomiden kısmak için ilaçlamayı geciktirmek veya yanlış yollara başvurmak, çok daha fazla maliyete sebep olacaktır.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık