DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Güvende Kalmak İçin Bariyer Kullanın!

25 Aralık 2014 Ekleme Saati: 17:52
519 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Araç geçişini kontrol altına almak ve araç yolunu engellemek için kullanılan cihazlara otomatik bariyerler adı verilmektedir.

Birçok bariyer çeşitleri mevcuttur. Bunlar; kollu bariyer, otomatik bariyer, hidrolik bariyer ve mantar bariyer, kapan bariyer gibi çeşitlerdir. Otopark kontrolü için uygun maliyetli bir çözüm olanı kollu bariyerlerdir. Zaman saati, proximiti kart, uzaktan kumanda gibi giriş sistemleriyle beraber çeşitli cihazlarla kullanılmak üzere tasarlanmış modellerdir. Şehir merkezlerinde yer alan otopark girişlerini kısıtlamak ve yaya korunması için, aynı zamanda trafik akışını kontrol altına almak amacıyla da mantar bariyerler kullanılmaktadır.

Pnomatik mantar bariyer, hidrolik mantar bariyer, sabit mantar bariyer, manuel mantar bariyer çeşitleri vardır. Mantar bariyerler kare, silindir olabilirler ve yerden çıkan bariyer de denilmektedir. Düşük, yüksek fark etmeksizin güvenlik isteyen her yerde kullanılabilirler. Yaya geçişlerini engellemeyen, yaya dostu olan ve araç saldırılarından koruyan tek seçenek mantar bariyerlerdir. Sibertek adresinde bariyerlerle ilgili ayrıntılı bilgiler verilmektedir. Sibertek Elektronik Güvenlik ve Otomasyon Sistemleri bariyer üretimi yapmaktadır.

Özellikle yaya ve araç güvenlikleri için bariyer kullanımı yaygınlaştırılmalıdır. Kendi güvenliğimiz ve diğer canlılar güvenliği için bu konuda daha hassas davranılması gerekmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık