DOLAR: 4.71 TL
EURO: 5.53 TL

Kask Demek Hayat Demektir

15 Aralık 2014 Ekleme Saati: 14:14
479 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Motosiklet sürücülerinin kask kullanması durumunda, yaşanacak kazalarda hayati riskler ciddi oranlarda düşmektedir. İnsanın en hassas bölgesi olan kafa bölgesi, motosiklet gibi sürücünün açıkta bulunduğu taşıtlarda ciddi tehlikelere maruz kalabilir. Bu tehlikeleri minimize etmenin en efektif yolu kask kullanımıdır.

Kasklar 3 ayrı başlık altında incelenebilir. İlk olarak Açık kasklar; bu tarz kasklar yoğun hava sirkülasyonu sağladığı için sürücüler tarafından tercih edilir. Yüksek hızlarda ve kaza riskinin yoğun olduğu alanlarda güvenlik zafiyetleri barındırabilirler. Diğer bir kask türü ise çene açılır kasklar olarak isimlendirilebilir. Bu kaskların çene kısımları ihtiyaç duyulması halinde sökülebilir. Böylece sıcak havalarda daha rahat bir sürüş keyfi sağlar.

Kapalı kasklar şüphesiz en yüksek seviyede emniyet sağlayan kasklardır. Bu kasklarda vizör haricinde diğer tüm kısımlar sabittir, sökülemezler. Kafaya gelebilecek her türlü darbeye karşı tam koruma sağlarlar. Hemen hemen tüm kaskların dış yüzeyi sert termoplastip malzemeden yapılmıştır. Kolay kolay kırılmayan bu dış tabaka, iç yüzeydeki astarı korur. İç astar konforlu bir sürüş keyfi sağlarken dış kabuk sizi alabileceğiniz darbelerden korur. Türkiye’de www.kaskcim.com gibi sitelerin verdikleri hizmetler sayesinde Türkiye’de her türden kaskı bulmak mümkün hale geldi.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yukarı Çık